Narada kadry WRIA

/ mat. 23. PA / 23pa.wp.mil.pl

  

Ocena wykonania zadań szkoleniowych w 2019 roku oraz uszczegółowienie przedsięwzięć szkoleniowych w 2020 roku były tematem narady szkoleniowo – metodycznej z kierowniczą kadrą Wojsk Rakietowych i Artylerii 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, przeprowadzonej 9 stycznia w 23. Pułku Artylerii w Bolesławcu.

Jak czytamy na portalu 23. PA., celem narady, którą z kierowniczą kadrą artyleryjską przeprowadził Szef Wojsk Rakietowych i Artylerii „Czarnej Dywizji” płk Jacek Kiliński była ocena sytuacji szkoleniowej i wymiana doświadczeń z zakresu działalności szkoleniowo metodycznej.

Po określeniu priorytetów i zapoznaniu przez płk. Kilińskiego z głównymi zadaniami czekającymi artylerzystów w bieżącym roku, dowódca 23. PA płk Grzegorz Potrzuski przedstawił efekty ubiegłorocznej działalności szkoleniowo – metodycznej bolesławieckich artylerzystów i wypracowane wnioski w tym zakresie. Sporo uwagi poświęcił omówieniu wyników ubiegłorocznej współpracy międzynarodowej z artylerzystami amerykańskimi ABCT, a szczególnie wspólnych szkoleń poligonowych z wykonywaniem zadań ogniowych amunicją bojową - podaje portal. 

W dalszej  kolejności efekty swojej działalności omówili dowódcy dywizjonów artylerii oraz szefowie artylerii brygad 11. Dywizji Kawalerii Pancernej.

Odprawa zakończyła się wypracowaniem wniosków, ujednoliceniem procesu planowania i realizacji zamierzeń szkoleniowych oraz sprecyzowaniem kierunków dalszej działalności w procesie szkolenia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 23. PA

Wczytuję komentarze...

Intensywne opady śniegu

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/kristamonique /creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu w części województw małopolskiego i śląskiego oraz przed oblodzeniami w części województwa dolnośląskiego.

Jak podaje IMGW, intensywne opady śniegu przewidywane są w województwie małopolskim, w powiatach: wadowickim i suskim oraz w województwie śląskim, w powiatach: żywieckim, cieszyńskim, bielskim oraz w Bielsku-Białej.

Oblodzenia przewidywane są w województwie dolnośląskim, w powiatach: zgorzeleckim, lubańskim, lwóweckim, jeleniogórskim, kamiennogórskim, wałbrzyskim, kłodzkim oraz w Jeleniej Górze i Wałbrzychu.

Pierwszy - najniższy stopień ostrzeżenia oznacza, że IMGW przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

IMGW zaleca w związku z tym ostrożność i śledzenie komunikatów o pogodzie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts