Ewakuacja z powodu niewybuchów w Lidzbarku Warmińskim

W piątek rano odbędzie się ewakuacja kilku budynków w Lidzbarku Warmińskim w związku ze znalezieniem niewybuchów na terenie jednostki wojskowej - poinformował lidzbarski magistrat. Do czasu usunięcia znaleziska przez saperów zostanie zamknięta droga nr 513.

Ewakuacja z powodu niewybuchów w Lidzbarku Warmińskim
Ministerstwo Obrony Narodowej [Attribution]

Jak wynika z komunikatu wydanego przez Urząd Miasta w Lidzbarku Warmińskim, na niewybuchy natrafiono podczas prac ziemnych na terenie jednostki wojskowej Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego przy ul. Orneckiej.

W czwartek obradował w tej sprawie Zespół Zarządzania Kryzysowego z udziałem burmistrza Jacka Wiśniowskiego, żandarmerii, policji i straży pożarnej. Sztab zdecydował o ewakuacji w piątek rano mieszkańców pobliskich budynków i zamknięciu drogi wojewódzkiej nr 513 na czas prac saperskich.

Mieszkańcy będą ewakuowani do podstawionego autobusu, który przewiezie ich na teren kasyna wojskowego. Przed rozpoczęciem akcji saperów budynki zostaną sprawdzone "pod względem obecności ludzi i zwierząt".

Kom. Monika Klepacka z lidzbarskiej policji powiedziała, że ewakuacja obejmie budynek mieszkalny, w którym mieszka 18 rodzin i mieszczą się lokale użytkowo-handlowe, a także siedzibę powiatowego lekarza weterynarii, piekarnię i sklep.

Ewakuacja rozpocznie się ok. godz. 8 rano. Saperzy planują podjęcie niewybuchów o godz. 10. Wstępnie ustalono, że są to dwa pociski moździerzowe o średnicy 120 mm

- mówiła.

Saperzy mają zakończyć akcję usuwania niewybuchów do południa.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#niewybuchy #dk513

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo