Grodzki łamie konstytucję? Bielan: Nie ma kompetencji do prowadzenia polityki zagranicznej

- Marszałek Grodzki nie ma kompetencji ani konstytucyjnych, ani osobistych do prowadzenia polityki zagranicznej. Dlatego powinien z tej drogi zawrócić, bo narazi się na zarzut łamania konstytucji - mówił w "Sygnałach Dnia" Radiowej Jedynki europoseł PiS Adam Bielan. Odniósł się zarazem do wizyty marszałka Senatu w Brukseli i podkreślił, że ta "przeszła bez echa".

Materiały prasowe biura poselskiego Adama Bielana [CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

Delegacja Komisji Weneckiej, w której składzie są eksperci z Bułgarii, Irlandii, Szwecji i Niemiec, od wczoraj przebywa w Warszawie na rozmowach w związku z pracami nad przygotowaniem opinii na temat nowelizacji ustaw sądowych, którą w grudniu uchwalił Sejm. W związku z tym, że Senat ma zająć się nowelą na przyszłotygodniowym posiedzeniu, KW postanowiła, że jej sprawozdawcy przygotują opinię w trybie pilnym.

W środę w Brukseli marszałek Grodzki spotkał się w sprawie m.in. nowelizacji ustaw sądowych z wiceszefową KE Vierą Jourovą. Niedawno Grodzki oświadczył, że marszałek Senatu ma prawo do konsultacji z przyjaciółmi z Unii Europejskiej - odpowiedział w ten sposób na zarzut, że konsultując sprawę noweli ustawy sądowej z wiceszefową KE przenosi polskie spory za granicę.

Komisja Wenecka to organ doradczy Rady Europy, jej opinie nie są wiążące, gdyż organ ten ma charakter doradczy i jego zadaniem jest pomaganie państwom w rozwijaniu demokracji.

Do wizyty Grodzkiego w Brukseli odniósł się na antenie Radiowej Jedynki europoseł PiS Adam Bielan, który zaznaczył, że ta "przeszła bez echa".

Profesor Grodzki, jak tylko został marszałkiem, zapowiedział szereg wizyt zagranicznych. Od kilkunastu tygodni stara się o wizytę w Waszyngtonie, na razie bez skutku. Zaczął przyjmować jak leci ambasadorów

- mówił w "Sygnałach Dnia", przypominając o przyjęciu przez Grodzkiego ambasadora Federacji Rosyjskiej Siergieja Andriejewa. Okazało się szybko, że tego spotkania nie uzgadniał z pionem wschodnim Ministerstwa Spraw Zagranicznych a odbyło się w dniu, kiedy prezydent Putin rozpoczął rzucać skandaliczne kalumnie na Polskę (19 grudnia 2019 r.).

Marszałek Grodzki nie ma kompetencji ani konstytucyjnych, ani osobistych do prowadzenia polityki zagranicznej. Dlatego powinien z tej drogi zawrócić, bo narazi się na zarzut łamania konstytucji

- podkreślił Bielan.

 

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#adam bielan #Radiowa Jedynka #Sygnały Dnia #Katarzyna Gójska #PiS #UE

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo