Lichocka o kondycji mediów publicznych: „Wreszcie zostały wyrwane z rąk postkomuny”

/ PrtSc/ polskieradio.pl

  

- Czas, gdy PO, SLD i PSL miały wpływ na media publiczne, to był zawsze czas ograniczenia wolności słowa, cenzurowania informacji, manipulowania. Teraz mamy czas, kiedy ten pluralizm opinii i dostęp do informacji jest znacznie bardziej wszechstronny, dzięki temu media publiczne zostały wyrwane z rąk postkomuny - mówiła w "Sygnałach Dnia" Radiowej Jedynki gość Katarzyny Gójskiej Joanna Lichocka (PiS).

Pojawiają się propozycje opozycji, chociażby przed wyborami parlamentarnymi, która jak jeden mąż mówi, że gdyby oni przejęli władzę, media publiczne powinny być od razu zlikwidowane i na ich bazie powstałoby coś innego.

Tę sprawę skomentowała na antenie Radiowej Jedynki poseł PiS Joanna Lichocka.

Ta koncepcja to albo zlikwidować media publiczne albo podporządkować swojej linii propagandowej. Pamiętamy, jak były zarządzane media publiczne i czym były za czasów PO-PSL. Przez wiele lat po 2010 roku to były media, które mówiły jednym głosem z mediami komercyjnymi. To była wielka propaganda na rzecz PO i zatajanie przed Polakami prawdy

- mówiła, przypominając najbardziej znany przykład, jak Bronisław Komorowski zeznawał przed sądem ws. swoich związków ze służbami informacyjnymi. "Telewizja publiczna, mimo że była ta sprawa otwarta i wszystkie kamery były na sali, nie podała Polakom tej informacji" - zaznaczyła.

Tylko dziennikarzom niezależnym, dodała, udało się robić rzetelne relacje. "Wtedy to był Michał Rachoń, który swoim telefonem nagrywał tę rozprawę i relacjonował na żywo w internecie".

Czas, gdy PO, SLD i PSL miały wpływ na media publiczne, to był zawsze czas ograniczenia wolności słowa, cenzurowania informacji, manipulowania. Teraz mamy czas, kiedy ten pluralizm opinii i dostęp do informacji jest znacznie bardziej wszechstronny, dzięki temu media publiczne zostały wyrwane z rąk postkomuny

- stwierdziła. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Był w Mediolanie, zachorował. Koronawirusa wykryto po powrocie do Niemiec

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia nowym koronawirusem w Badenii-Wirtembergii na południu Niemiec - poinformował ministerstwo zdrowia tego kraju związkowego. Zakażony to 25-latek, który niedawno był w Mediolanie.

W oświadczeniu ministerstwo poinformowało, że mężczyzna, który najprawdopodobniej został zainfekowany podczas pobytu we Włoszech, zgłosił się do odpowiednich służb, kiedy zaczął mieć objawy przypominające grypę. Ma trafić do szpitala.

- Osoby z bliskiego otoczenia pacjenta będą przebywać w kwarantannie w domu i codziennie będą pytane o stan zdrowia

- poinformowało ministerstwo i dodało, że ci, u których wystąpią objawy choroby, zostaną zabrani do szpitala.

W Niemczech potwierdzono wcześniej 16 przypadków zakażenia, a na całym świecie - ponad 80 tys. Najwięcej przypadków w Europie zanotowano dotąd we Włoszech - ponad 320.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts