Straż Graniczna odzyskała kradziony luksusowy samochód. Podróżowali nim Kazach i Uzbek

Samochód toyota land cruiser pochodzący z przestępstwa, o szacunkowej wartości 160 tys. zł, odzyskali strażnicy graniczni. Autem tym usiłowali wjechać do Polski z Białorusi przez Terespol (Lubelskie) obywatele Kazachstanu i Uzbekistanu.

Odzyskany pojazd
https://www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl/

W czasie kontroli na przejściu granicznym w Terespolu funkcjonariusze ujawnili w pojeździe przerobione pole numeryczne VIN.

Samochód nie figurował w bazach danych jako utracony, jego przerobione pole numeryczne VIN świadczy, że pochodzi z przestępstwa

 – powiedział w czwartek rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, por. Dariusz Sienicki.

Wartość toyoty land cruiser z 2014 r. oszacowano na 160 tys. zł. Dwaj mężczyźni, którzy podróżowali tym autem - obywatele Kazachstanu i Uzbekistanu - zostali zatrzymani. Dalsze postępowanie w tej sprawie przejęła policja.

W ubiegłym roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG odzyskali prawie 300 pojazdów pochodzących z przestępstwa, o łącznej wartości blisko 15 mln zł.

Zdecydowana większość kradzionych samochodów zatrzymywana jest, gdy przejeżdżają granicę w kierunku wschodnim. Rzadko zdarza się, że wjeżdżają do Polski

– dodał Sienicki.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Nadbużańska Straż Graniczna #Terespol #kradziony samochód #toyota #straż graniczna

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo