Jerzy Kwieciński nowym prezesem PGNiG. Kto jeszcze wszedł w skład zarządu spółki?

Rada Nadzorcza PGNiG wybrała dzisiaj byłego ministra rozwoju i finansów Jerzego Kwiecińskiego na stanowisko prezesa spółki - podało PGNiG .Kadencja nowego zarządu ma trwać od 1 stycznia 2020 r. do 1 stycznia 2023 r. Kadencja poprzedniego zarządu kierowanego przez Piotra Woźniaka minęła 31 grudnia 2019 r.

Jerzy Kwieciński
fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa poinformował, że rada nadzorcza powołała z dniem 10 stycznia br. do zarządu spółki: Jerzego Kwiecińskiego, prezesa; Roberta Perkowskiego, wiceprezesa ds. operacyjnych; Jarosława Wróbla, wiceprezesa ds. handlowych. Dodano, że z dniem 15 stycznia br. do zarządu wejdą też: Przemysław Wacławski, wiceprezes ds. finansowych i Arkadiusz Sekściński, wiceprezes ds. rozwoju.

Dotychczasowy prezes spółki Piotr Woźniak kierował nią od grudnia 2015 r. Woźniak pracował w PGNiG już w latach 1999-2002 - był członkiem rady nadzorczej i wiceprezesem zarządu. W latach 2005-2007 był ministrem gospodarki, potem - od 2011 do 2013 r. - wiceministrem środowiska i Głównym Geologiem Kraju.

PGNiG jest spółką giełdową, notowaną na GPW od września 2005 r. Zajmuje się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej, importem gazu, a także - poprzez spółki zależne - magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych oraz produkcją ciepła i energii elektrycznej. W Polsce PGNiG jest największym importerem i dostawcą gazu ziemnego.

71,88 proc. akcji należy do Skarbu Państwa, pozostałe 28,12 proc. do innych akcjonariuszy.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#PGNiG #Jerzy Kwieciński

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo