Prezydent nie pojedzie do Jerozolimy. Kto ze strony Polski weźmie udział w forum o Holokauście?

zdjęcie ilustracyjne / fot. Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

- Wiemy na pewno, że nie będzie to prezydent RP, wiemy z jakiego powodu. Trudno pogodzić się z tego rodzaju, jak to słusznie powiedział wczoraj Szewach Weiss, bardzo celne jego słowa - "handlowaniem historią". Niestety, organizator tej uroczystości rozpoczął proces jakiejś manipulacji historią czy też handlu historią wokół tej uroczystości - powiedział w rozmowie z Lidią Lemaniak wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.

W Światowym Forum Holokaustu w Jerozolimie na pewno weźmie udział przedstawiciel Polski. Poziom przedstawicielstwa będzie dopiero przedmiotem dyskusji

- poinformował we wtorek w Polsat News szef MSZ Jacek Czaputowicz. 

Wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk w rozmowie z Niezalezna.pl pytany o to, czy wiadomo już kim będzie przedstawiciel Polski poinformował, że "jeszcze nie ma ostatecznej decyzji, kto będzie tam Polskę reprezentował".

Wiemy na pewno, że nie będzie to prezydent RP, wiemy z jakiego powodu. Trudno pogodzić się z tego rodzaju, jak to słusznie powiedział wczoraj Szewach Weiss, bardzo celne jego słowa - "handlowaniem historią". Niestety, organizator tej uroczystości rozpoczął proces jakiejś manipulacji historią czy też handlu historią wokół tej uroczystości. Jest to niegodne, ponieważ jest to rocznica, która powinna być upamiętniona w sposób godny i uczciwy historycznie. Odbieranie możliwości zabrania głosu przedstawicielowi Polski podczas takiej uroczystości nie ma wiele wspólnego z uczciwością historyczną, stąd właśnie decyzja pana prezydenta jest trafna

- dodał wiceszef MSZ.

Szynkowski vel Sęk podkreślił przy tym, że "nie ma w tej chwili decyzji kto z przedstawicieli Polski tam będzie".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rekordowy wzrost zakażonych w Korei Płd.

/ pixabay.com

  

- W Korei Południowej odnotowano kolejny rekordowy wzrost liczby zakażeń koronawirusem. W ciągu ostatniej doby stwierdzono 571 nowych infekcji, tym samym łączny bilans zakażonych wynosi 2337 - poinformowały południowokoreański władze.

AFP zwraca uwagę, że najnowszy wzrost liczby zakażonych w Korei Południowej jest większy od tego, który w piątek odnotowano w Chinach (327), gdzie koronawirus Covid-19 pojawił się po raz pierwszy w grudniu 2019 roku i skąd rozprzestrzenił się na ok. 50 krajów świata.

Prawie połowa zakażeń łączona jest z oddziałem ruchu religijnego Kościół Jezusa Shincheonji (Nowego Nieba i Ziemi) w mieście Daegu na południowym wschodzie kraju.

Do tej pory w Chinach kontynentalnych koronawirusem zakażone zostały 78 824 osoby, spośród których 2788 zmarło. Na świecie odnotowano dotąd 71 przypadków śmiertelnych, w tym najwięcej w Iranie (26), Korei Południowej (13), Włoszech (17) i Japonii (9). W sumie na świecie zakażonych jest ponad 83 tys. ludzi. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts