W tej katastrofie zginęło 176 osób. Irańscy śledczy przedstawili wstępny raport o przyczynach

Według wstępnego raportu irańskich śledczych ukraiński samolot pasażerski, który rozbił się w środę po starcie w stolicy Iranu, Teheranie, palił się bezpośrednio przed katastrofą. Zginęło 176 osób - wszystkie, które były na pokładzie maszyny.

zdjęcie ilustracyjne
By Oleg Belyakov - http://www.airliners.net/photo/Ukraine-International-Airlines/Boeing-737-8HX/1991621/&sid=673c6f31a73e0dddcbdef166f9acbec9, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=25130664

W raporcie, opracowanym przez irańską agencję lotnictwa cywilnego, zacytowano świadków będących w pobliżu miejsca katastrofy oraz w samolocie przelatującym na dużej wysokości. Twierdzą oni, że boeing ukraińskich linii lotniczych UIA płonął, kiedy był jeszcze w powietrzu. 

Ze wstępnego raportu irańskich śledczych, na który powołuje się w czwartek agencja AP wynika, że załoga samolotu ukraińskich linii lotniczych UIA próbowała zawrócić maszynę na lotnisko.

AFP, również powołując się na irański raport z dochodzenia w sprawie katastrofy, pisze natomiast, że samolot zawrócił, gdy stwierdzono "problem".

W katastrofie zginęło 176 osób, wszystkie na pokładzie boeinga. 

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo wezwał w środę do "pełnej współpracy przy każdym dochodzeniu w sprawie przyczyn" katastrofy boeinga. 

Jak pisze AFP, słowa Pompeo były zawoalowanym ostrzeżeniem dla Iranu, którego władze odmówiły wysłania czarnych skrzynek do USA, gdzie mogłyby zostać przebadane przez specjalistów producenta samolotu - koncernu Boeing.

- Stany Zjednoczone będą nadal ściśle śledzić wydarzenia związane z tą katastrofą i są gotowe udzielić Ukrainie wszelkiej niezbędnej pomocy. Wzywamy do pełnej współpracy przy każdym dochodzeniu w sprawie przyczyny katastrofy

 - zakomunikował w oświadczeniu Pompeo, który przekazał także "najszczersze kondolencje" rodzinom ofiar.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Boeing 737 #katastrofa samolotu

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo