„To człowiek absolutnie nieprzypadkowy”. Tomasz Sakiewicz ocenia rolę „świadka Grodzkiego”

Michał Rachoń i Tomasz Sakiewicz / screen z TVP Info

  

- To człowiek absolutnie nieprzypadkowy, to bardzo ważna postać, odgrywająca czarną rolę w tym Urzędzie Bezpieczeństwa - tak o Tadeuszu Staszczyku, czyli "świadku Grodzkiego" mówił dziś w TVP Info redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz. Według niego, posługiwanie się tego typu przykładem, świadczy jednoznacznie o samym marszałku Senatu Tomaszu Grodzkim.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki na konferencji prasowej zapowiedział pozwy sądowe przeciwko dziennikarzom, którzy ujawniają materiały, z których wynika, że Grodzki brał pieniądze od pacjentów za czynności medyczne w czasie, gdy pracował jako lekarz.

Dziś w programie "Minęła 20" ten fakt komentował Tomasz Sakiewicz.

- Nie wolno dać się zastraszyć, trzeba publikować dalej te materiały. Tych materiałów jest bardzo dużo, jest coraz więcej osób zgłaszających się i relacjonujących potężny układ korupcyjny. Ten system dawał ogromne pieniądze uczestnikom, ale takie przerażające są sytuacje, że ktoś kto jeździ lexusem wyciąga 200 złotych za rentgen w państwowym zakładzie. To świadczy o człowieku

- mówił redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" w rozmowie z redaktorem Michałem Rachoniem.

Sakiewicz odniósł się też do postaci Tadeusza Staszczyka, czyli mężczyzny, który wstawił się za marszałkiem Senatu i ogłosił, że miał propozycję, by za 5 tysięcy złotych skompromitować Grodzkiego, podpisując oświadczenie dotyczące przekazywania pieniędzy obecnemu politykowi Koalicji Obywatelskiej. Po czym okazało się, że... był ubekiem i donosił na własną żonę. "Jest klerykalna, zrozumiałem błąd jaki popełniłem, żeniąc się” - miał pisać w jednym z donosów.

- To taki, można powiedzieć, skansen. To człowiek absolutnie nieprzypadkowy, to bardzo ważna postać, odgrywająca czarną rolę w tym Urzędzie Bezpieczeństwa

- stwierdził Tomasz Sakiewicz. Jak dodał, posługiwanie się świadkiem o takiej przeszłości świadczy tylko o marszałku Grodzkim.

Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" przypomniał również o akcji wysyłania kopert Tomaszowi Grodzkiemu.

- Postanowiliśmy zrobić akcję społeczną wysyłania kopert panu profesorowi Grodzkiemu. Każdy, kto kupił "Gazetę Polską", może wyciąć kopertę i wysłać, a Platforma Obywatelska niech "sobie zjada" takiego polityka.


Marszałek Grodzki bez koperty jest jak Wałęsa bez kuponów totolotka, Kwaśniewski bez flaszki albo Tusk bez Angeli Merkel, jednym słowem czuje się nieswojo bez czegoś, co dotąd towarzyszyło mu w życiu. W obecnym wydaniu tygodnika "Gazeta Polska" znajdą Państwo specjalną kopertę, którą można wysłać Tomaszowi Grodzkiemu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Niezalezna.pl, TVP Info
Tagi

Wczytuję komentarze...

Był w Mediolanie, zachorował. Koronawirusa wykryto po powrocie do Niemiec

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia nowym koronawirusem w Badenii-Wirtembergii na południu Niemiec - poinformował ministerstwo zdrowia tego kraju związkowego. Zakażony to 25-latek, który niedawno był w Mediolanie.

W oświadczeniu ministerstwo poinformowało, że mężczyzna, który najprawdopodobniej został zainfekowany podczas pobytu we Włoszech, zgłosił się do odpowiednich służb, kiedy zaczął mieć objawy przypominające grypę. Ma trafić do szpitala.

- Osoby z bliskiego otoczenia pacjenta będą przebywać w kwarantannie w domu i codziennie będą pytane o stan zdrowia

- poinformowało ministerstwo i dodało, że ci, u których wystąpią objawy choroby, zostaną zabrani do szpitala.

W Niemczech potwierdzono wcześniej 16 przypadków zakażenia, a na całym świecie - ponad 80 tys. Najwięcej przypadków w Europie zanotowano dotąd we Włoszech - ponad 320.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts