O 13:00 prezydent Duda spotka się w BBN z premierem, ministrami i dowódcami wojskowymi

Prezydent Andrzej Duda spotka się w środę w BBN z premierem Mateuszem Morawieckim i przedstawicielami Rady Ministrów; celem spotkania będzie m.in. ocena sytuacji bezpieczeństwa oraz omówienie scenariuszy ewentualnych działań wobec kryzysu na Bliskim Wschodzie - poinformowało BBN.

www.prezydent.pl

W nocy z wtorku na środę amerykańska baza lotnicza Al Asad w pobliżu miasta Hit w środkowym Iraku oraz lotnisko wojskowe Irbilu w irackim Kurdystanie zostały ostrzelane pociskami wystrzelonymi z terytorium Iranu. Na obie bazy spadło ponad tuzin pocisków. Ani amerykańskim, ani sojuszniczym żołnierzom nic nie zagraża - zapewniają władze wojskowe krajów zaangażowanych w działania koalicji.

Celem spotkania będzie ocena sytuacji bezpieczeństwa, zwłaszcza w kontekście nocnych ataków rakietowych na cele w Iraku oraz omówienie scenariuszy ewentualnych działań wobec kryzysu na Bliskim Wschodzie

 - przekazało BBN w komunikacie.

Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował w TVP Info, że prezydent Duda spotkanie BBN zwołał na godz. 13.

Będzie w nim uczestniczył również pan premier, ministrowie i dowódcy wojskowi

 - powiedział Dworczyk.

Podczas wystąpienia w środę Sejmie premier podkreślił, że decyzje, które powinny być podjęte w związku z sytuacją na Bliskim Wschodzie, muszą być odpowiedzialne.

Chcę zapewnić, że zarówno wczoraj podczas dyskusji na Radzie Gabinetowej, zwołanej przez pana prezydenta, jak i dzisiaj rano podczas mojej rozmowy z panem prezydentem i za dwie godziny, za nieco ponad dwie godziny spotkanie w BBN z udziałem prezydenta, z udziałem ministrów obrony narodowej, spraw wewnętrznych, z moim udziałem cały czas trzymamy rękę na pulsie i zapewniam Wysoką Izbę, że podejmiemy najbardziej właściwą decyzję w tych oczywiście trudnych okolicznościach, które występują na Bliskim Wschodzie

 - powiedział wówczas premier.

Jak przypomniało BBN, w związku z ostatnimi wydarzeniami, prezydent Duda przewodniczył we wtorek Radzie Gabinetowej oraz naradzie z udziałem koordynatora służb specjalnych i szefów poszczególnych służb. Tematami posiedzenia były: sytuacja na Bliskim Wschodzie, obchody 75. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz - Birkenau oraz zadania polityki historycznej w kontekście relacji polsko-rosyjskich.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#BBN #szef BBN #Andrzej Duda #Prezydent RP Andrzej Duda #Bliski Wschód #polska misja w Iraku

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo