Sobolewski o ostrzelaniu baz w Iraku: Nie ma strat w ludziach, atak Iranu okazał się atakiem propagandowym

Zdjęcie ilustracyjne / youtube.com/print screen

  

Na szczęście atak Iranu okazał się atakiem propagandowym, nie ma strat w ludziach; jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi sojusznikami w NATO - mówił dziś szef komitetu wykonawczego, poseł PiS Krzysztof Sobolewski.

W nocy z wtorku na środę amerykańska baza lotnicza Al Asad w pobliżu miasta Hit w środkowym Iraku oraz lotnisko wojskowe Irbilu w irackim Kurdystanie zostały ostrzelane pociskami wystrzelonymi z terytorium Iranu.

Na obie bazy spadło ponad tuzin pocisków. Ani amerykańskim, ani sojuszniczym żołnierzom nic nie zagraża - zapewniają władze wojskowe krajów zaangażowanych w działania koalicji.

Sobolewski pytany w Radiu Plus o zaistniałą sytuację stwierdził, że Iran musiał "pokazać coś swoim obywatelom, że odpowiedzieli, ale jak gdyby nie odpowiedzieli".

"Na szczęście ten atak okazał się takim propagandowym i liczę, że teraz nastąpi deeskalacja. Do użytku wewnętrznego dla Irańczyków poszedł przekaz, że odpowiedzieliśmy mocno. Tak naprawdę dzięki Bogu nic się nie stało większego, nie ma strat w ludziach, tym bardziej żadnemu z polskich żołnierzy nic się nie stało"

- mówił polityk PiS.

Sobolewski pytany był też czy w zaistniałej sytuacji prezydent Andrzej Duda nie powinien zwołać posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

"Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi sojusznikami w NATO i mamy wszystkie informacje, które są konieczne do tego, by podejmować kolejne decyzje w tym względzie. Z tego też wynika to, że pan prezydent nie widzi potrzeby zwoływania RBN, który jest organem doradczym, więc o niczym nie stanowi"

- powiedział.

"Sądzę że jakby zaszła taka potrzeba, pan prezydent zwołałby Radę Bezpieczeństwa Narodowego, w tej chwili nie ma takiej potrzeby" - dodał Sobolewski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Biedroniowi puściły nerwy? Na wizji grzmiał: Jakiej ideologii? O czym pani mówi?

Robert Biedroń / Fotomag/Gazeta Polska

  

Do intrygującej wymiany zdań doszło w programie „Gość Wydarzeń” na antenie Polsat News. Gdy rozmowa zeszła na temat ideologii LGBT Robertowi Biedroniowi ewidentnie puściły nerwy i postanowił... upomnieć dziennikarkę.

A zaczęło się od nawiązania do słynnych już naklejek dołączonych do jednego z wydań tygodnika „Gazeta Polska”. Biedroń narzekał, że są miejsca, w których te naklejki wiszą do dziś. Dość szybko jednak w telewizyjnym studio zapanowała dość nerwowa atmosfera.

Dzisiaj są miejsca, na których widnieją naklejki „strefa wolne od...”.
- żalił się Robert Biedroń na antenie Polsat News.
Ale nie od pana
– ripostowała dziennikarka.

Robert Biedroń najwyraźniej nie dawał jednak za wygraną.

A od czego? Może pani powiedzieć od czego?
- dopytywał.

I wtedy się zaczęło.

Myślę, że od ideologii.
- stwierdziła dziennikarka.

Biedroń w tym momencie wyraźnie się obruszył.

Jakiej ideologii? O czym pani mówi?
- grzmiał.

LGBT.
- wyjaśniła prowadząca program.

Jest coś takiego?
- dopytywał Robert Bierdroń.

Tak. No oczywiście. Czyli od promocji pewnych zachowań, które dla wielu osób są niezgodne z ich systemem wartości.
- wyjaśniła Biedroniowi dziennikarka.

W tym momencie ubiegający się o urząd prezydenta polityk zaczął przekonywać, że... ideologia nie istnieje.

Pani redaktor. Nie ma czegoś takiego jak ideologia. Są ludzie.
- twierdził Biedroń.

Na uwagę dziennikarki, że są ideologie, jak choćby „zabójcze ideologie XX wieku”. Biedroń postanowił po raz kolejny upomnieć dziennikarkę.

No tak. Ale to nie jest zabójcza ideologia XX wieku i nie posuwałbym się tak daleko. To są ludzie, którzy mają swoje życia, swoje rodziny, swoich rodziców, dzieci i trzeba ich tak samo traktować jak wszystkich innych.
- mówił.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Polsat News, 300polityka.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts