Zatrzymano ogromną kontrabandę. Niemal pół miliona paczek papierosów!

Przemyt ponad 432 tys. paczek papierosów z Białorusi do Polski udaremnili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Koroszczynie (Lubelskie). Rynkową wartość kontrabandy oceniono na przeszło 6 mln zł.

Zatrzymany towar
https://www.gov.pl/web/kas/

Papierosy ukryte były w ciężarówce wjeżdżającej do Polski z Białorusi – poinformowała w komunikacie Izba Administracji Skarbowej w Lublinie.

Ciężarówka prześwietlona została na skanerze, a następnie poddana szczegółowej kontroli. Okazało się, że w pojeździe znajduje się ponad 432 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy, ukrytych w towarze zgłoszonym do odprawy. Wartość rynkową papierosów oszacowano na ponad 6 mln zł.

Przemyt papierosów udaremniono w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia, 25 grudnia 2019 r., gdy na granicy panował wzmożony ruch. Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania Izba Administracji Skarbowej nie informowała o nim wcześniej.

Przeciwko kierowcy ciężarówki, obywatelowi Polski, wszczęto postępowanie karne skarbowe. Mężczyzna nie przyznał się do próby przemytu. Zarówno papierosy, jak i pojazd, w którym były ukryte, zostały zatrzymane. Sprawę prowadzi Lubelski Urząd Celno–Skarbowy.

To drugi co do wielkości przemyt papierosów udaremniony w 2019 r. na wschodniej granicy Polski w województwie lubelskim. W listopadzie ubiegłego roku w Koroszczynie, w ciężarówce wjeżdżającej z Białorusi, ujawniono prawie 450 tys. paczek papierosów wartości 6,3 mln zł - poinformowała nadkomisarz Marzena Siemieniuk z Izby Administracji Skarbowej w Lublinie. 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#przemyt #przemyt papierosów #kas #Krajowa Administracja Skarbowa #papierosy bez akcyzy #Białoruś

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo