Zełenski złożył kondolencje rodzinom ofiar katastrofy ukraińskiego samolotu

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przekazał kondolencje rodzinom ofiar katastrofy samolotu ukraińskich linii lotniczych UIA, który rozbił się w środę rano w pobliżu lotniska Teheran-Imam Khomeini w Iranie.

Zdjęcie z miejsca wypadku
twitter.com / @user_han1483

Straszne wiadomości z Bliskiego Wschodu. Dziś rano po starcie z międzynarodowego portu lotniczego Teheran-Imam Khomeini rozbił się samolot Międzynarodowych Linii Lotniczych (UIA) Ukrainy, który spadł na ziemię niedaleko od lotniska. Według wstępnych informacji wszyscy pasażerowie oraz członkowie załogi zginęli

- napisał w serwisie Telegram szef państwa.

Nasza ambasada sprawdza informacje o okolicznościach tragedii i uściśla listy ofiar. Moje szczere kondolencje rodzinom i bliskim wszystkich pasażerów i członków załogi

- oświadczył Zełenski.

Agencja Reutera podała, że powodem katastrofy były problemy techniczne zaraz po starcie; ich natura nie jest jeszcze znana. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy potwierdziło, że w katastrofie zginęło 176 osób.

Reuters przypomina, że produkowany od późnych lat 90. Boeing 737-800 cieszy się reputacją dobrej maszyny w przeciwieństwie do nowocześniejszego Boeing 737 MAX, który - jako model - był unieruchomiony przez 10 miesięcy po dwóch głośnych katastrofach, do jakich doszło w ostatnich latach.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

#Ukrainian International Airlines #ukraińskie linie lotnicze #katastrofa samolotu #Ukraina #Iran #Wołodymyr Zełenski

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo