Katastrofa ukraińskiego samolotu pasażerskiego w Iranie. MSZ Ukrainy: zginęło 176 osób

W środę rano w międzynarodowym porcie lotniczym Teheran-Imam Khomeini rozbił się samolot ukraińskich linii lotniczych Ukrainian International Arlines ze 176 osobami na pokładzie - podały irańskie media. Łączność z Boeingiem 737-800 została utracona po starcie. - Na pokładzie samolotu ukraińskich linii lotniczych UIA, który rozbił się w środę rano w pobliżu lotniska Teheran-Imam Khomeini w Iranie, znajdowało się 176 osób - poinformował premier Ukrainy Ołeksij Honczaruk. - Zginęli wszyscy pasażerowie i cała załoga samolotu ukraińskich linii lotniczych UIA, który rozbił się w środę w stolicy Iranu, Teheranie - potwierdziło Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy.

Kadr z filmu z miejsca wypadku
twitter.com / @__Rakkaan

Po starcie z lotniska Imama Chomeiniego samolot spadł na ziemię pomiędzy miejscowościami Parand i Szahriar

 - poinformował rzecznik agencji lotnictwa cywilnego Reza Dżafarzadeh .

Rzecznik dodał, że na miejscu katastrofy pracują już eksperci i śledczy w związku ze wszczęciem dochodzenia.

Maszyna stoi w ogniu, ale wysłaliśmy już kilka ekip. Być może będziemy w stanie ocalić jakichś pasażerów

 - powiedział dla państwowej telewizji Pirhossein Koulivand, szef irańskiej agencji ds. sytuacji nadzwyczajnych i klęsk żywiołowych.

Zginęli wszyscy pasażerowie i cała załoga samolotu ukraińskich linii lotniczych UIA, który rozbił się w środę w stolicy Iranu, Teheranie - potwierdziło Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy.

„Według wstępnych informacji przedstawiciela linii lotniczych Ukraine International Airlines 8 stycznia, po starcie z międzynarodowego portu lotniczego Teheran-Imam Khomeini, samolot pasażerski linii UIA spadł niedaleko od lotniska”

- powiedział przedstawiciel MSZ Wasyl Kyryłycz, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.

„Według informacji, które wciąż są uściślane, pasażerowie tego rejsu i jego załoga zginęli” - oświadczył. 

 

Samolot leciał do Kijowa - twierdzą irańskie media. Początkowo informowano, że na pokładzie znajdowało się 180 osób. Później władze lotniska podały bardziej precyzyjne dane.

Agencja Reutera podała, że powodem katastrofy były problemy techniczne zaraz po starcie; ich natura nie jest jeszcze znana.

Reuters przypomina, że produkowany od późnych lat 90. Boeing 737-800 cieszy się reputacją dobrej maszyny w przeciwieństwie do nowocześniejszego Boeing 737 MAX, który - jako model - był unieruchomiony przez 10 miesięcy po dwóch głośnych katastrofach, do jakich doszło w ostatnich latach.

Tożsamość i narodowość pasażerów oraz załogi feralnego samolotu UIA nie jest jeszcze znana.

.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

#ukraińskie linie lotnicze #Ukrainian International Airlines #katastrofa lotnicza #katastrofa samolotu #Boeing 737-800 #Ukraina #Iran

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo