Śledczy zidentyfikowali kobietę ze zdjęć, które w sieci publikowali zatrzymany dziś Zbigniew S. i Piotr K., ps. Broda. Przestępcy rozpowszechniali kompromitujące zdjęcia kobiety, którą według nich miała być Beata Marczak, zastępca prokuratora generalnego do spraw przestępczości zorganizowanej i korupcji. W rzeczywistości to zupełnie inna kobieta, znana już prokuraturze. Dzisiaj została przesłuchana w kieleckiej prokuraturze.

Jak się dowiedzieliśmy ze źródeł zbliżonych do śledztwa, kobieta ze zdjęć to jedna z dawnych ofiar Piotra K., ps. Broda. W 2011 r. została ona przez niego oszukana i okradziona. Piotr K. Wykradł z  jej komputera kompromitujące zdjęcia. Teraz po raz kolejny padła ofiarą Brody, który wraz ze Zbigniewem S. opublikował jej zdjęcia w internecie.

Przypomnijmy, że na polecenie kieleckiej prokuratury zatrzymano dziś Zbigniewa S. Wśród stawianych mu zarzutów jest między innymi zarzut kierowania groźby śmierci pod adresem matki i dziecka ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. Nowe zarzuty dotyczą także popełnienia przestępstw, których Zbigniew S. dopuścił się wspólnie z Piotrem K., ps. Broda. Polegały one m.in. na rozpowszechnianiu fałszywych zdjęć i informacji mających zdyskredytować żonę i zastępcę prokuratora generalnego. 

Prokuratura prowadzi też intensywne działania mające na celu ekstradycję do Polski Piotra K., ps. Broda.