Mieszkańcy Dolnego Śląska pomogą Syryjczykom. Rozpoczęła się zbiórka na rzecz mieszkańców Maluli

Jak podaje na swoich stronach Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, mieszkańcy dolnośląskiej gminy Żórawina po raz kolejny postanowili przeprowadzić zbiórkę na rzecz mieszkańców syryjskiej miejscowości Malula. W tym roku zebrane ofiary mają pozwolić na zakup hektara ziemi rolnej dla syryjskich chrześcijan.

Malula
By http://fr.wikipedia.org, CC BY-SA 1.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=710149

Rok temu, mieszkańcy pięciu miejscowości z rolniczej gminy Żórawina na Dolnym Śląsku - Żórawiny, Rzeplina, Turowa, Węgier i Jaksonowa - zebrali ok. 7000 euro, za które zakupiono traktor dla chrześcijan mieszkających w zniszczonej przez wojnę Maluli w Syrii.

"Ten dar dolnośląskiej gminy pozwolił im zacząć godnie żyć - uprawiać rozminowane pola, zniszczone i zaniedbane podczas wojny"

- czytamy na stronach PKWP.

"Tym razem chcemy kupić dla naszych braci chrześcijan w Maluli hektar ziemi rolnej. Podczas orszaku Trzech Króli (6 stycznia 2020 r.) i podczas koncertu ELENI (18 stycznia 2020 r.) w kościele św. Józefa odbędzie się zbiórka na ten cel" - można przeczytać na Facebookowej stronie parafii pw. św. Józefa Oblubieńca w Żórawinie.

Cytowany przez PKWP proboszcz żórawińskiej parafii, ks. Cezary Chwilczyński, ma nadzieję na ofiarność polskich wiernych.

- Jako gmina rolnicza, pomagamy bardzo konkretnie rolnikom w Maluli. Realizujemy ten projekt wraz z "Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie" - dodaje.

Malula położona jest ok. 50 km od Damaszku. Sytuacja mieszkańców miasta jest bardzo trudna - wciąż brakuje tam jedzenia, bieżącej wody czy opieki medycznej. Malula jest ważnym ośrodkiem chrześcijańskim w Syrii, miejscem kultu św. Tekli. 

 


Źródło: pkwp.org, niezalezna.pl

#Żórawina #Malula #pomoc kościołowi w potrzebie

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo