Fantastyczny Kubacki blisko triumfu w Turnieju Czterech Skoczni! Polak prowadzi w Bischofshofen

Dawid Kubacki prowadzi po pierwszej serii konkursu w Bischofshofen - ostatniej odsłonie 68. Turnieju Czterech Skoczni. Polak oddał fantastyczny skok na odległość 143 m i jest bardzo blisko triumfu w całym turnieju. W drugiej serii wystąpią także Piotr Żyła i Kamil Stoch.

Dawid Kubacki fantastycznie skoczył w Bischofshofen i jest blisko wygranej w Turnieju Czterech Skoczni
facebook.com/dawid.kubacki.official

Konkurs w Bischofshofen otworzył Piotr Żyła. 125,5 m nie wyglądało może zbyt okazale na skoczni, której rekord ustanowiony przez Dawida Kubackiego wynosi 145 m, ale wystarczyło by wygrać pojedynek z Timim Zajcem. Maciej Kot miał rezultat o pół metra lepszy od Żyły, jednak musiał uznać wyższość Junshiro Kobayashiego.

Imponująco wyglądały próby Domena Prevca i Karla Geigera. Obaj osiągnęli 140 m i Niemiec, który w ocenie łącznej zdobył 4,7 pkt. więcej od Słoweńca przypomniał, że wciąż liczy się w walce o ostateczny triumf w Turnieju Czterech Skoczni.

Cudownie odpowiedział Niemcowi lider TCS. Dawid Kubacki fantastycznie poszybował  - 143 m i objął prowadzenie w zawodach. Dla - mającego 9,1 pkt przewagi nad drugim w klasyfikacji turnieju Mariusem Lindvikiem Polaka, to był milowy krok do zwycięstwa w tej prestiżowej imprezie.

Fenomenalny pierwszy skok Dawida Kubackiego w Bischofshofen.

Norweg nie był w stanie skoczyć tak daleko. Lindvikowi zmierzono 139 m i przewaga Kubackiego w TCS jeszcze wzrosła. Genialny Ryoyu Kobayashi też chyba był zdeprymowany próbą Polaka. 135,5 m Japończyka oznaczało, że bardzo oddalił się on od marzeń o wygranej.

Stefan Hula - 119 m - bezdyskusyjnie przegrał z Constantinem Schmidem. Kamil Stoch - 134,5 m - w podobnym stylu rozprawił się Jewgienijem Klimowem.

Dawid Kubacki prowadzi po pierwszej serii w Bischofshofen przed Geigerem i Lindvikiem. Kamil Stoch jest 13 , Piotr Żyła - 28.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Dawid Kubacki #TCS #Turniej Czterech Skoczni #skoki narciarskie #Kamil Stoch #Piotr Żyła #Ryoyu Kobayashi

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo