Polonia Świata przeciwko fałszowaniu historii przez prezydenta Rosji

Specjalne oświadczenie w sprawie wypowiedzi prezydenta Rosji Władimira Putina z dnia 29 grudnia 2019 roku wydała w dniu 2 stycznia 2020 roku Rada Polonii Świata, której członkiem jest Związek Polaków na Białorusi. Poniżej tekst Oświadczenia Rady wobec skandalicznej wypowiedzi rosyjskiego przywódcy opublikowany na portalu znadniemna.pl.

Oto tekst Oświadczenia, które zostało wydane przez Prezydium Rady Polonii Świata:

Rada Polonii Świata stanowczo protestuje przeciwko oburzającym wypowiedziom prezydenta Rosji Władimira Putina obwiniającym Polskę o wybuch II wojny światowej oraz dalszemu rozpowszechnianiu tych kłamliwych informacji przez rosyjskich polityków.

To sowiecka Rosja wraz z hitlerowskimi Niemcami napadły na Polskę we wrześniu 1939 roku oraz dokonały podziału wschodniej Europy i rozbioru Polski, w oparciu o zawarty na kilka dni przed wybuchem wojny sojuszniczy pakt Mołotow-Ribbentrop.

Polonia walczyła o wolną, suwerenną i demokratyczną Polskę przez wiele lat. Żyją wśród nas weterani i świadkowie II wojny światowej oraz ich spadkobiercy, których jak wszystkich Polaków na całym świecie obrażają próby wypaczenia historii. To ich bohaterstwo w obronie napadniętej Ojczyzny jest dla Polonii ważnym powodem obrony naszej historii.

Rada Polonii Świata popiera stanowisko Rządu Rzeczypospolitej Polskiej sformułowane w wystąpieniu Premiera w dniu 29 grudnia 2019 r. Z wdzięcznością przyjmujemy te słowa historycznej prawdy skierowane do całego świata.

 

 


Źródło: znadniemna.pl

#zakłamywanie historii #Rada Polonii Świata #Związek Polaków na Białorusi

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo