Ofiara śmiertelna wychłodzenia

/ Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/isakarakus/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

- W wyniku wychłodzenia wczoraj zmarła jedna osoba - poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. RCB zaapelowało, by m.in. ubierać się stosownie do pogody i nie rozgrzewać się alkoholem.

"3 stycznia w wyniku wychłodzenia zmarła jedna osoba. Od 1 listopada Komenda Główna Policji odnotowała 16 zgonów z powodu wychłodzenia"

- podało RCB na swojej stronie internetowej.

RCB jednocześnie zaapelowało, by ubierać się stosownie do pogody, nie rozgrzewać się alkoholem i dzwonić pod nr alarmowy 112, w sytuacji, kiedy ktoś może potrzebować pomocy.

RCB przekazało, że IMGW na dzisiaj prognozuje możliwy silny wiatr na terenie całego kraju za wyjątkiem województwa podlaskiego, a na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego – ostrzeżenie 1. stopnia – obowiązuje maksymalnie do godz. 21.00. Na terenie województwa podkarpackiego IMGW prognozuje opady marznące – ostrzeżenie 1. stopnia – obowiązuje do godziny 10.00.

IMGW prognozuje sztorm w strefie brzegowej części wschodniej, środkowej i zachodniej – ostrzeżenie 2. stopnia – obowiązuje do godziny 12.00.

"W Tatrach obowiązuje 2. (umiarkowany) stopień zagrożenia lawinowego, natomiast w Karkonoszach, Bieszczadach i na Babiej Górze – stopień 1. (niski)"

- czytamy.

Jeśli chodzi o stan jakości powietrza, to stacje pomiarowe w sobotę na terenie kraju odnotowały wartości określane jako bardzo dobre.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Nadzwyczajne wystawienie Całunu Turyńskiego w Wielką Sobotę

Katedra Metropolitalna Św. Jana Chrzciciela w Turynie / By moi-même - Torino (Italy), Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=906745

  

Nadzwyczajne wystawienie Całunu Turyńskiego w Wielką Sobotę, transmitowane na cały świat przez media, zapowiedział dziś arcybiskup Turynu Cesare Nosiglia. To inicjatywa związana z trwającą pandemią koronawirusa.

"Miłość, jaką Jezus nam podarował, jest silniejsza od wszelkiego cierpienia, wszelkiej choroby, wszelkiego zakażenia, każdej ciężkiej próby i zniechęcenia"

- podkreślił w swym wystąpieniu metropolita stolicy Piemontu.

Ogłosił, że w Wielką Sobotę o godz. 17 będzie przewodniczył długiej modlitwie przed Całunem. Podkreślił, że wszyscy na świecie będą mieli możliwość udziału w tym wydarzeniu.

Całun Turyński, czyli tkanina, w którą według tradycji owinięte było ciało Chrystusa po ukrzyżowaniu, przechowywany jest w kaplicy w katedrze świętego Jana Chrzciciela. Od lat jest przedmiotem badań i analiz, dokonywanych także przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć nauki i technologii w celu ustalenia daty pochodzenia płótna i jego przeznaczenia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts