Chrześcijańska radość i obywatelskie zaangażowanie

W święto Objawienia Pańskiego (Epifanii) 6 stycznia ulicami polskich miast po raz kolejny przejdą Orszaki Trzech Króli. Wezmą w nich udział setki tysięcy Polaków w różnym wieku manifestując nie tylko przywiązanie do pięknej religijnej tradycji, ale także chrześcijańską z ducha radość.

Z roku na rok przybywa uczestników tych orszaków. Aktywnie włączają się w nie hierarchowie Kościoła, najważniejsze osoby w państwie z prezydencką parą na czele, przedstawiciele władz lokalnych, politycy. Każda dobrze przyjęta przez opinię publiczną oddolna inicjatywa jest godna pochwały oraz wsparcia. I nie ma znaczenia, jakie jest jej podłoże, ponieważ liczy się obywatelskie zaangażowanie.

Oczywiście to, co podoba się jednym, wzbudza sprzeciw innych, zwłaszcza w tak mocno podzielonym społeczeństwie jak nasze. Nie należy się tym jednak przejmować, ale konsekwentnie robić swoje opierając zachowanie na wysokich wartościach.

Orszaki Trzech Króli są - w przeciwieństwie do większości ulicznych demonstracji o charakterze politycznym - organizowane nie przeciw komukolwiek, lecz dla dania wyrazu optymistycznemu podejściu do życia, które powinno cechować każdego chrześcijanina. Skoro na co dzień nie bardzo udaje się krzewić wyrastającą z religijnych korzeni radość, to niechaj kwitnie ona i rozprzestrzenia się przynajmniej świątecznie.

 

 

Źródło:

#Święto Trzech Króli

Jerzy Bukowski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo