„Był kojarzony z Tuskiem, teraz ma być człowiekiem Schetyny”. Poseł Smoliński o wyborach w PO

Grzegorz Schetyna / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Lider PO Grzegorz Schetyna oświadczył w piątek, że nie będzie się ubiegał o stanowisko przewodniczącego partii. – Biorąc pod uwagę, że Schetyna tak długo zwlekał z podjęciem decyzji, przypuszczałem, że może zrezygnować i szukać kogoś, kto mógłby go zastąpić – powiedział w rozmowie z niezalezna.pl poseł Prawa i Sprawiedliwości Kazimierz Smoliński.

Grzegorz Schetyna wczoraj oświadczył, że nie będzie się ubiegał o stanowisko przewodniczącego partii. Powiedział, że „koniec kadencji to też początek nowej kadencji i chciałem powiedzieć, że po tych czterech latach trudnej pracy, kiedy zostawiam PO, zamykam ten etap, w którym PO jest w dużo lepszym stanie niż ta z 2015 i 2016 roku. Przychodzi czas na nowe wyzwania, nowych ludzi, nowy początek, nowy rozdział”.

Jak ocenił Kazimierz Smoliński, „dziwne było, że jako szef Platformy Obywatelskiej od razu się nie zdecydował na startowanie w wyborach”.

– Schetyna szukał kogoś, kto będzie go mógł zastąpić i będzie taktować jako swojego człowieka. Niespodzianką jest, że tą osobą jest Tomasz Siemoniak, ponieważ moim zdaniem on był swego czasu kojarzony z Donaldem Tuskiem, teraz nagle ma być człowiekiem Schetyny. Ciekawa to będzie rozgrywka takiego rewolucjonisty jakim jest Borys Budka i bardziej konserwatywnego Siemoniaka”

– powiedział w rozmowie z naszym portalem Kazimierz Smoliński.

O funkcję przewodniczącego Platformy Obywatelskiej zamierza ubiegać się szef klubu KO Borys Budka, senator Bogdan Zdrojewski, europoseł i były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, obecna posłanka, była minister sportu i turystyki Joanna Mucha, były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz oraz obecny wiceprzewodniczący partii Tomasz Siemoniak.

„W związku z tym, że jest tak dużo kandydatów, trudno mówić jednoznacznie o faworycie. Wydaje mi się, że rozegra się to między Siemoniakiem, a Budką. Chociaż może być tak, że tam gdzie się dwóch bije, wygrywa trzeci, na przykład Zdrojewski – ocenił poseł PiS.

Schetyna czuł, że „młode wilki”, Budka, Mucha go wygryzły w wyścigu o fotel szefa PO?

– Młodzi posłowie na pewno chcą przejąć stery w partii, jednak ugrupowanie ma swoją specyfikę. Moim zdaniem Borys Budka nie jest typowym działaczem partyjnym, on bardziej się nastawia na działalność PR-owską na zewnątrz, a to może być za mało. Siemoniak bardziej będzie działał do wewnątrz i dzięki temu może mieć szansę przekonać członków Platformy do swojej kandydatury. Myślę, że między tą starszą generacją a młodymi ta walka się rozegra

– dodał Kazimierz Smoliński.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Francja: Ponad 40 tys. zakażonych koronawirusem, zmarły kolejne 292 osoby

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

W ciągu ostatniej doby we Francji z powodu zakażenia koronawirusem zmarły 292 osoby, czyli o 13 procent więcej niż dzień wcześniej - poinformował w niedzielę przedstawiciel ministerstwa zdrowia. Łącznie we Francji z powodu koronawirusa zmarło już 2606 osób.

Dyrektor generalny w resorcie zdrowia Jerome Salomon powiedział też, że liczba osób zakażonych wzrosła od soboty o 2599 i wynosi obecnie 40 174.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts