Prezydent Duda zwrócił się do szefa MSZ. Oczekuje informacji nt. sytuacji na Bliskim Wschodzie

W związku z ostatnimi wydarzeniami w Iraku prezydent Andrzej Duda zwrócił się do szefa MSZ o szczegółowe informacje – podało dziś Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. prezydent prowadzi też bieżące konsultacje z ekspertami ds. Bliskiego Wschodu i wyraża nadzieję na deeskalację konfliktu.

Andrzej Duda / fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

W związku z ostatnimi wydarzeniami w Iraku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda zwrócił się do ministra spraw zagranicznych o udzielenie szczegółowych informacji, a także prowadzi bieżące konsultacje z ekspertami ds. Bliskiego Wschodu

- czytamy w komunikacie BBN.

Jak zaznaczono, prezydent polecił BBN monitorowanie sytuacji w ciągłym kontakcie z MON, MSZ, polskim przedstawicielstwem przy NATO oraz miejscowymi placówkami dyplomatycznymi.

Prezydent wyraża nadzieję na deeskalację konfliktu, a także utrzymanie jedności euroatlantyckiej, służącej zapewnieniu stabilności w regionie

- czytamy w komunikacie.

BBN podało także, że nie ma sygnałów wskazujących na zagrożenia dla Polski i jej obywateli.

Sprawę skomentował na Twitterze sam prezydent Andrzej Duda. "W sprawie ostatnich wydarzeń w Iraku działamy spokojnie i z rozwagą, mając na względzie w pierwszej kolejności bezpieczeństwo i interes Polski oraz naszych Obywateli" - napisał.

W nocy z czwartku na piątek siły amerykańskie zabiły w Bagdadzie irańskiego generała Kasema Sulejmaniego - dowódcę Al Kuds - elitarnej jednostki Islamskiej Gwardii Rewolucyjnej oraz jednego z dowódców proirańskiej milicji w Iraku Abu Mahdi al-Muhandisa.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#prezydent Andrzej Duda #Kasem Sulejmani #Biuro Bezpieczeństwa Narodowego #BBN

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo