Po premierze bijącego rekordy popularności hitu "Avengers: Endgame" zeszłej wiosny, Marvel Studios przygotowuje się do rozpoczęcia w tym roku tak zwanej czwartej „fazy” swojej epickiej serii filmów.

Pojawiły się doniesienia, że nadchodząca „faza”, która rozpocznie się w maju z filmem „Black Widow”, będzie miała bohatera transseksualnego. Szef Marvel Studios, Kevin Feige, potwierdził, że postać ta zostanie wprowadzona w najbliższej przyszłości.

Zapytany w nowojorskiej Akademii Filmowej o to, kiedy pojawi się bohater trans, Feige powiedział: „Wkrótce w filmie, który kręcimy właśnie teraz”.

"Czarna Wdowa" (oryg.: Black Widow) to amerykański film akcji na podstawie serii komiksów o superbohaterce o tej samej nazwie wydawnictwa Marvel Comics. W tytułową rolę wcieli się Scarlett Johansson. Film opowiada historię Natashy Romanoff (Czarnej Wdowy), która po wydarzeniach z filmu „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” zmuszona jest do walki ze złoczyńcą nazywanym Taskmaster.

Produkcja ta wchodzi w skład IV Fazy Marvel Cinematic Universe i jest dwudziestym czwartym filmem należącym do tej franczyzy. W Polsce zadebiutuje na ekranach 1 maja 2020 roku.

Feige wcześniej mówił o swoim pragnieniu zwiększenia „różnorodności” serii po sukcesie „Czarnej Pantery”, która była pierwszym filmem o superbohaterach z przeważającą obsadą czarnoskórych aktorów.

„Czarna Pantera” stała się pierwszym filmem o superbohaterach, który został nominowany do Oscara w 2018 roku.

Feige, który pracuje również nad nowym filmem Gwiezdne Wojny, powiedział wcześniej: „Chcemy, aby filmy odzwierciedlały widownię i chcemy, aby każdy członek naszej globalnej widowni widział siebie odzwierciedlonego na ekranie”.

Kolejny film Marvela, który ma się ukazać w tym roku, „The Eternals”, będzie zawierał postać gejów i głuchoniemych.

W 2021 roku Shang-Chi i Legenda o dziesięciu pierścieniach zagra pierwszego azjatycko-amerykańskiego bohatera w filmie Marvela - a w czwartym filmie z serii „Thor” wystąpi Tessa Thompson jako Valkyrie, która w komiksach przedstawia się jako biseksualna.

Jak zaznacza portal SkyNews, Disney - który jest właścicielem Marvela i dystrybuuje filmy - może napotkać problemy z cenzurą w bardziej, jak to określono, konserwatywnych krajach.
Disney na przykład wyciął scenę, która krótko pokazuje dwie kobiety całujące się w najnowszym filmie „Gwiezdne Wojny” dla widzów w Singapurze, gdzie małżeństwa osób tej samej płci są nielegalne, a seks między mężczyznami jest przestępstwem. Scena została usunięta także w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. 

Jak przypomina portal SkyNews, Marvel przedstawił już kilka postaci LGBT i związków homoseksualnych w swoich komiksach, a znane postacie, takie jak Iceman z X-Men, pojawiały się na przestrzeni ostatnich lat.