Potężna awaria kas fiskalnych

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

- 1 stycznia 2020 roku w drukarkach DELIO wystąpił "błąd zegara" blokujący możliwość wystawienia paragonów z właściwą datą - poinformowała firma Novitus, producent kas fiskalnych. Awaria kilku tysięcy urządzeń w Polsce uniemożliwiła klientom dokonanie zakupów w kasach.

"W dniu 1 stycznia 2020 w drukarkach DELIO wystąpił >>błąd zegara<< blokujący możliwość wystawienia paragonów z właściwą datą. Błąd został już zlokalizowany i określono sposób jego naprawy. Niestety niemożliwe jest dokonanie naprawy u Klienta i konieczna jest interwencja serwisu producenta. Naprawa jest możliwa wyłącznie w serwisie i nie można jej wykonać zdalnie. Drukarki z usterką należy dostarczyć do Partnera Novitus opiekującego się urządzeniem, który zajmie się obsługą naprawy" 

-  poinformowała firma Novitus na swoim profilu na Facebooku.

Zapewnia jednocześnie, że wszystkie koszty naprawy ponosi Novitus.

"Sam proces naprawy nie jest długotrwały, jednak ze względu na dużą ilość urządzeń, prawdopodobnie dojdzie do kolejkowania zleceń, dlatego trudno wskazać precyzyjny termin wykonania każdej naprawy. Serwisy Novitus oraz Partnerów Serwisowych pracują obecnie bez przerwy, aby zminimalizować czas oczekiwania"

- podkreślono w oświadczeniu.

Paweł Słupek z marketingu Novitus zapytany o zasięg awarii, odpowiedział, że "trudno w miarodajny sposób wypowiadać się na ten temat, ponieważ w tej chwili testujemy skalę problemu". Wskazał jednocześnie, że według szacunków firmy awarii uległo kilka tysięcy urządzeń w całej Polsce.

Słupek podkreślił także, że Novitus podjęła niezwłocznie działania naprawcze.

"Nasze serwisy działają na bieżąco, cały czas odbierają od klientów urządzenia do naprawy"

- poinformował.

Dodał, że proces naprawiania urządzeń przebiega sprawnie.

"Już dzisiaj spora pula naprawionych urządzeń trafia do właścicieli"

- podkreślił.

"W tej chwili klienci różnie się zachowują, jedni czekają na wymianę urządzeń, inni decydują się na zakup innych urządzeń. Nie mamy na to wpływu, robimy wszystko, by pomóc, ale to są autonomiczne decyzje poszczególnych przedsiębiorców i firm"

- zaznaczył Paweł Słupek.

Słupek nie wskazał, które przedsiębiorstwa borykają się z problemem.

"Nie jestem upoważniony do tego, by informować o tym, kto jest naszym klientem i kto ma te problemy" -

zastrzegł.

Wskazał, że naprawa potrwa kilka dni.

"Nie jesteśmy w stanie w ciągu jednej doby <<zaserwisować>> kilka tysięcy urządzeń, ani także przedsiębiorcy nie są w stanie dostarczyć nam w tym czasie tych urządzeń. Serwisy działają na bieżąco i te urządzenia, które do nas napływają niezwłocznie są naprawiane"

- podkreślił.

Zaznaczył także, że firma wraz ze swoimi partnerami biznesowymi organizuje "subsieć" serwisową, która pomaga w logistyce, by urządzenia szybko trafiały do serwisu bez pośrednictwa kurierów.

Problemy z awarią występują w Multikinie. Tam bilety można kupić wyłącznie przez internet lub aplikację mobilną. 

Problem miał także sklep Legii w Warszawie, ale awaria została bardzo szybko zażegnana. 

Problem dotknął także Filharmonię Śląską.

"Informujemy, że z powodu awarii drukarek fiskalnych, nie ma możliwości zakupu biletów w kasie Filharmonii Śląskiej (do odwołania). Przepraszamy za niedogodności i zapraszamy do zakupów on-line"

- informuje filharmonia.

Problem miały także pizzerie Da Grasso.

Ponadto, jak podają internauci, także niektóre sklepy sieci Dino miały problem z awarią drukarek fiskalnych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Byli na wycieczce w Izraelu, zachorowali na koronawirusa

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

9 obywateli Korei Płd., którzy odwiedzili w lutym Izrael i Zachodni Brzeg, jest zakażonych nowym koronawirusem - podało w sobotę ministerstwo zdrowia Izraela. Resort ogłosił trasę koreańskiej wycieczki i zalecił izolację tym, którzy mieli kontakt z turystami.

Wszyscy członkowie 77-osobowej grupy wrócili już do Korei i na tym etapie nie wiadomo, czy zostali zainfekowani wirusem przed lub po przybyciu do Izraela.

Koreańscy turyści byli częścią wycieczki zorganizowanej przez Kościół katolicki; odwiedzili wiele atrakcji turystycznych i religijnych w całym kraju, w tym kilkanaście kościołów. Ministerstwo zdrowia próbuje obecnie zlokalizować wszystkich, którzy kontaktowali się z turystami i mogli zostać zakażeni.

Według dyrektora generalnego ministerstwa, Mosze Bar Siman Towa, urzędnicy „oceniają, że liczba przypadków (koronawirusa) w Izraelu może być znacznie wyższa w wyniku wizyty grupy”.

Ministerstwo zdrowia opublikowało trasę koreańskiej wycieczki, która obejmuje popularne wśród turystów miejsca, m.in. Jerozolimę (Bazylikę Grobu Świętego oraz osiem innych kościołów i miejsc świętych), Nazaret, Masadę, Hebron, Betlejem, Jerycho, Nablus, kościoły w Tabdze nad Morzem Galilejskim, Cezareę, Netanię, a także parki narodowe Timna i Beer Szewa.

W ramach środków ostrożności ministerstwo wezwało wszystkich, którzy byli w bliskim kontakcie z turystami, do dwutygodniowej izolacji w domu.

Zgodnie z wytycznymi ministerstwa bliski kontakt obejmuje przebywanie w odległości mniejszej, niż dwa metry od jednego z turystów przez 15 minut. Urzędnicy szacują, że obejmuje to setki osób.

Ministerstwo dodało, że ci, którzy wchodzili w interakcje z turystami, ale nie spełniają kryteriów bliskiego kontaktu, nie muszą być umieszczani w izolacji. Muszą jednak zachować czujność w przypadku wystąpienia objawów - takich jak gorączka, kaszel oraz inne trudności w oddychaniu i niezwłocznie poinformować o tym ministerstwo.

Również w sobotę Korea Południowa zgłosiła ośmiokrotny skok zakażeń Covid-19 w ciągu czterech dni do 433, większość z nich związana była z kościołem i szpitalem w czwartym co do wielkości mieście w kraju, Daegu.

Jak zauważa izraelski dziennik "Haarec", chociaż w Korei Południowej zgłoszono setki przypadków koronawirusa, izraelskie ministerstwo zdrowia nie zabroniło wjazdu obywatelom Korei do kraju, ani nie instruowało Izraelczyków powracających z Korei Południowej, by zostali w izolacji w domu. Koreański premier określił występowanie koronawirusa w tym kraju jako „stan wyjątkowy”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts