Klasyfikację zamieścił portal transfermarkt, a za nim hiszpańska agencja EFE. Uwzględniono bramki w różnych rozgrywkach dla drużyn klubowych od 2010 roku, biorąc pod uwagę najsilniejsze ligi ("Top 10 Leagues").

Messi w barwach Barcelony zdobył w ciągu 10 lat 522 bramki w 521 meczach. Drugie miejsce zajął Portugalczyk Cristiano Ronaldo - 477 goli w 489 spotkaniach, który w tym czasie reprezentował barwy Realu Madryt, a od 2018 roku Juventusu Turyn.

Lewandowski od 2010 roku grał w Borussii Dortmund, a cztery lata później został piłkarzem Bayernu. Łącznie dla tych klubów zdobył 324 bramki w 454 meczach - 103 gole dla BVB i 221 dla monachijczyków.

Lewandowski w 2019 był najskuteczniejszym napastnikiem globu. W ostatnim dziesięcioleciu tylko Messi i Ronaldo strzelali gole częściej w najlepszych ligach na świecie.

Czwarty był Urugwajczyk Edinson Cavani - 309 goli w 447 spotkaniach, kolejno, Palermo, Napoli i obecnie Paris Saint Germain. Piąte miejsce zajął jego rodak Luis Suarez - 303 w 445 meczach w barwach Ajaksu Amsterdam, Liverpoolu i Barcelony.

Niedawno swoje zestawienie strzelców dekady zamieściła również Europejska Unia Piłkarska. W klasyfikacji UEFA wzięto pod uwagę nie tylko piłkarzy, ale również piłkarki oraz przedstawicieli futsalu i piłki młodzieżowej. Warunkiem były rozgrywki organizowane przez UEFA, np. europejskie puchary oraz kwalifikacje i turnieje finałowe mistrzostw Europy.

Lewandowski zajął w rankingu dekady UEFA drugie miejsce, natomiast w klasyfikacji za 2019 rok był piąty. W obu najlepszy okazał się Ronaldo.