Podpalone auta, wybite szyby, burdy na ulicach. To tylko sylwester w stolicy Belgii! WIDEO

/ Twitter.com [screenshot]

  

W stolicy Belgii nie można było w spokoju świętować nadejścia 2020 roku. Wszystko przez to, co działo się na ulicach miasta - podpalone samochody i skutery, tramwaj obrzucony kamieniami, wybita szyba w sklepie... A to tylko część zdarzeń, które obecnie podsumowują stróże prawa. - Policja w Brukseli utworzyła specjalną grupę zadaniową, żeby zidentyfikować sprawców podpaleń i aktów wandalizmu, do jakich doszło w belgijskiej stolicy w noc sylwestrową - podały tamtejsze media.

W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia w Brukseli spalono doszczętnie 15 samochodów i dwa skutery; kilka innych pojazdów zostało uszkodzonych. Wandale obrzucili też kamieniami tramwaj oraz wybili szybę w sklepie. Strażacy musieli również interweniować w związku z podpaleniami 82 koszów na śmieci.

Dziennik "Le Soir" podał w czwartek, że policja zdecydowała o powołaniu grupy zadaniowej, żeby zidentyfikować uczestników burd.

- Celem jest zidentyfikowanie i postawienie przed wymiarem sprawiedliwości jak największej liczby uczestników zamieszek, aby wysłać wiadomość, że takie czyny są niedopuszczalne i nie pozostaną bezkarne

- podkreślił Philippe Van Den Hole z brukselskiej policji.

Jak poinformował rzecznik prokuratury Denis Goeman po sylwestrowych incydentach wszczęto dotychczas postępowania przeciwko sześciu osobom. Trzem z nich stawiane są zarzuty kradzieży, w trzech przypadkach dotyczą one stosowania przemocy w rodzinie.

Policja zaapelowała do mieszkańców i mediów o przekazywanie jej nagrań incydentów z nocy sylwestrowej. Część z nich pojawiała się od razu 1 stycznia na Twitterze, wśród nich filmik pokazujący jak grupka osób wpycha skuter w wielkie ognisko rozpalone dosłownie na środku jezdni. Mimo materiału sprawcy nie zostali do tej pory zidentyfikowani.

Co ciekawe, to właśnie z Brukseli często płyną zastrzeżenia w kierunku Polski dotyczące "praworządności". Może czas, by Unia Europejska zainteresowała się tym, co dzieje się

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, Niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Dziś ostatni dzień akcji #LotDoDomu

/ gov.pl

  

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomniało na Twitterze, że niedziela 5 kwietnia to ostatni dzień akcji "Lot do Domu". Tego dnia ma przylecieć do kraju siedem samolotów z europejskich lotnisk - m.in. Saint Helier na wyspie Jersey, Pragi czy Sztokholmu.

W niedzielę planowane są loty z Bergen (Norwegia), Dublina (Irlandia), (Wielka Brytania), Londynu i Saint Helier na wyspie Jersey (Wielka Brytania), Pragi (Czechy), Sztokholmu (Szwecja) i Zurychu (Szwajcaria).

Operacja "Lot do Domu" trwała od 15 marca, aby w związku z światową pandemią koronawirusa umożliwić powrót do domu polskim obywatelom i uprawnionym do tego cudzoziemcom. W jej ramach organizowane były rejsy czarterowe z różnych regionów świata.

Jak informował minister szef KPRM Michał Dworczyk akcja zakończy się w niedzielę, jednak pojedyncze loty na mniejszą skalę będą się nadal odbywały.

Za powrót do Polski podróżujący płacili zryczałtowaną stawkę – od 400 do 800 zł w granicach Europy i 1600-2400 zł za przelot dalekiego zasięgu. Pozostałą kwotę dopłaca LOT-owi polski rząd.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts