Wnuczka Kopacz urodzi się w Polsce. A czy córka byłej premier nie chciała uciekać przed PiS?

Ewa Kopacz / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

W 2015 roku córka Ewy Kopacz stawiała ultimatum, że jeśli Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory - ona wyjeżdża z kraju. PiS wygrał jedne wybory, po nich kolejne i kolejne. Mamy za sobą już cztery zwycięstwa partii kierowanej przez Jarosława Kaczyńskiego, a córka Ewy Kopacz nadal w Polsce. Do tego, była premier po raz drugi niedługo zostanie babcią. Czyli jednak córce Kopacz podoba się w Polsce za rządów PiS?

W 2015 roku Katarzyna Kopacz-Petranyuk, córka ówczesnej premier rządu Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, przyznała, że "boi się powrotu do władzy Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza". Oświadczyła, że jeśli PiS zdobędzie władzę, po wyborach wraz z rodziną wyemigruje do Kanady.

„Boję się rządów Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza. Jeśli wygrają wybory, to wyjedziemy z Polski

– cytował w 2015 roku Katarzynę Kopacz-Petranyuk „Super Express”. Z mężem i synkiem Julianem chciałaby zamieszkać w Kanadzie. – Mamy tam przecież rodzinę – dodawała.

Rzeczywistość okazała się nieco inna. Minęły cztery lata rządów Prawa i Sprawiedliwości, a córka byłej premier wcale nie wyemigrowała z Polski. W 2019 roku rozpoczęła się kolejna, czteroletnia kadencja pod rządami PiS, córka Ewy Kopacz nie wyjechała.

Do tego okazuje się, że rodzina byłej premier się powiększy. „To najlepsza wiadomość w tym roku dla mnie” – powiedziała w rozmowie z Fakt24 europosłanka Koalicji Obywatelskiej podając, że jej córka Katarzyna Kopacz-Petryaniuk i jej mąż Andriy Petryaniuk czekają na drugie dziecko.

Urodzić się ma dziewczynka, termin porodu wyznaczono na połowę czerwca 2020 roku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, fakt.pl, se.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Był w Mediolanie, zachorował. Koronawirusa wykryto po powrocie do Niemiec

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia nowym koronawirusem w Badenii-Wirtembergii na południu Niemiec - poinformował ministerstwo zdrowia tego kraju związkowego. Zakażony to 25-latek, który niedawno był w Mediolanie.

W oświadczeniu ministerstwo poinformowało, że mężczyzna, który najprawdopodobniej został zainfekowany podczas pobytu we Włoszech, zgłosił się do odpowiednich służb, kiedy zaczął mieć objawy przypominające grypę. Ma trafić do szpitala.

- Osoby z bliskiego otoczenia pacjenta będą przebywać w kwarantannie w domu i codziennie będą pytane o stan zdrowia

- poinformowało ministerstwo i dodało, że ci, u których wystąpią objawy choroby, zostaną zabrani do szpitala.

W Niemczech potwierdzono wcześniej 16 przypadków zakażenia, a na całym świecie - ponad 80 tys. Najwięcej przypadków w Europie zanotowano dotąd we Włoszech - ponad 320.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts