Po co Grodzki jedzie do Brukseli? Obawy wicepremiera: Czy to kontynuacja „polityki donoszenia na Polskę”?

Jacek Sasin / Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

- Nie widzę potrzeby "okrągłego stołu" w sprawie ustaw sądowych - powiedział dziś wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Odnosząc się do zapowiedzianej podróży marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego do Brukseli polityk PiS wyraził obawę, że opozycja będzie kontynuować "politykę donoszenia na Polskę do instytucji europejskich".

Wicepremier był pytany, jak odbiera planowaną przez marszałka Grodzkiego wizytę w belgijskiej stolicy. Podczas nie ma dojść do spotkania z wiceszefową Komisji Europejskiej Vierą Jourovą, z którą Grodzki ma rozmawiać o ustawach sądowych.

- Odbieram to źle, ponieważ spodziewam się, z jakim przesłaniem pan marszałek udaje się do Brukseli. Będzie to niestety, obawiam się, kontynuacja tej polityki, którą opozycja prowadziła przez poprzednie cztery lata, czyli politykę donoszenia na Polskę do instytucji europejskich

- powiedział wicepremier.

Według niego marszałkowi Senatu nie chodzi o znalezienie rozwiązania.

- Jakiego rozwiązania tutaj szukać? Polska, jako suwerenny kraj kształtuje twój system sądowniczy. Ma do tego prawo i tutaj nie potrzeba żadnego szukania rozwiązań

- ocenił Sasin.

Odniósł się też, do informacji, że wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział, że jest gotów wziąć udział w "okrągłym stole" dotyczącym ustaw sądowych.

- Nic mi na ten temat nie wiadomo, żeby taki "okrągły stół" był planowany

- powiedział.

Prowadząca audycję zaznaczyła, że takie spotkanie miałoby się odbyć na przykład pod patronatem wicemarszałka Sejmu Piotra Zgorzelskiego (PSL - Kukiz15).

- Rozumiem, że to będzie okrągły stół opozycji. Jesteśmy wkrótce po wyborach parlamentarnych, mamy ukształtowaną w wyniku tych wyborów większość parlamentarną. Demokracja parlamentarna polega na tym, że większość parlamentarna przyjmuje rozwiązania prawne w różnych dziedzinach. My w tej kampanii wyborczej mówiliśmy, że chcemy dokończyć reformy sądownictwa, chcemy spowodować, że sądy w Polsce będą działały przede wszystkim w interesie uczciwych obywateli i będą działały sprawnie i chcemy rzeczywiście tego dokonać. Mamy mandat społeczny, żeby tego dokonać w parlamencie

- powiedział Sasin.

Pytany, czy "okrągłe stoły" są niepotrzebne, Sasin odpowiedział: "Ja nie widzę takiej potrzeby, szczerze mówiąc".

- Rozmawiać można, możemy. Ważne, żeby ta dyskusja była merytoryczna. Dotychczas ta dyskusja w parlamencie w komisji sprawiedliwości, merytoryczna ze strony opozycji nie była, więc źle to wróży również okrągłemu stołowi

- ocenił.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, Niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dzieci ofiarami trzęsienia ziemi w Turcji

/ twitter.com / @Devil19900

  

Siedem osób, w tym troje dzieci, poniosło śmierć w tureckiej prowincji Van w wyniku niedzielnego trzęsienia ziemi o magnitudzie 5,7, do którego doszło w północno-zachodnim Iranie przy granicy z Turcją - podał szef tureckiego MSW Suleyman Soylu.

Pięć osób zostało rannych i przewieziono je do szpitala. Według Soylu pod gruzami znajdują się jeszcze ludzie i trwa akcja ratunkowa.

W prowincji Van wiele domów jest uszkodzonych w wyniku trzęsienia ziemi - podał jej gubernator Mehmet Emin Bilmez.

Według Europejskiego Centrum Sejsmologicznego (EMSC) epicentrum trzęsienia znajdowało się w pobliżu irańskiej wioski Habasz-e-Olya, położonej mniej niż 10 km od granicy z Turcją, a ognisko wstrząsów znajdowało się na głębokości 6 km.

Według Mojtaby Khalediego z Irańskiej Służby Ratunkowej w trzęsieniu ziemi rannych zostało 25 osób, siedem z nich hospitalizowano.

Trzęsienie ziemi uszkodziło też w Iranie nie określoną na razie liczbę domów w czterech wioskach w pobliżu epicentrum trzęsienia.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts