Poseł PO nie będzie już ordynatorem w szpitalu. „Decyzja polityczna”- pisze. Szpital wydał oświadczenie

Riad Haidar / youtube.com/print screen

  

Lekarz i poseł Koalicji Obywatelskiej Riad Haidar od stycznia nie będzie kierował oddziałem neonatologicznym szpitala w Białej Podlaskiej - napisał dziś na Twitterze szef PO Grzegorz Schetyna. Riad Haidar natomiast ocenił, że to decyzja polityczna i "nie ma na uwadze dobra moich małych podopiecznych i ich rodziców". Oświadczenie wydała również placówka. Jak się okazuje, przedstawiono mu umowę dalszej współpracy. "Pan doktor – nad czym ubolewamy – nie przyjął powyższej propozycji" - czytamy.

Schetyna podkreślił, że Riad Haidar przez ponad 40 lat uratował tysiące maluchów. "Poseł Koalicji Obywatelskiej i jeden z najlepszych lekarzy w kraju od stycznia nie będzie kierował oddziałem neonatologicznym szpitala w Białej Podlaskiej. Decyzję podjął dyrektor szpitala, radny Zjednoczonej Prawicy" – napisał.

Zdaniem Haidara jest to decyzja polityczna. Co więcej poseł PO przekonuje, że nikt nie patrzy na dobro jego małych pacjentów.

"To zaskakująca decyzja i zupełnie dla mnie niezrozumiała. Prawie 30 lat kierowałem tym oddziałem i nigdy nie było żadnych zarzutów do mojej pracy, wręcz przeciwnie. Oddział uznawany jest za jeden z najlepszych w Polsce i zapewnia leczenie na najwyższym światowym poziomie. Sytuacja o tyle smutna, że jest to wyłącznie decyzja polityczna i nie ma na uwadze dobra moich małych podopiecznych i ich rodziców" – podkreślił Haidar na swoim profilu na Facebooku.

Na stronie szpitala zamieszczono dziś oświadczenie rzecznika placówki Magdaleny Us. Podkreśliła, że Haidarowi przedstawiono propozycję umowy, lecz jej nie przyjął. Dodała, że w opinii dyrekcji szpitala doktor Riad Haidar "jest bardzo dobrym specjalistą neonatologiem, który od lat dba o życie i zdrowie małych pacjentów bialskiej placówki".

Wyjaśniła, że jego umowa wygasa z końcem roku.

"Podczas spotkania 18 grudnia br. dyrektor placówki zaproponował panu doktorowi dalszą współpracę z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej na udzielanie świadczeń w ww. oddziale. Została mu przedstawiona jednostronnie podpisana umowa dalszej współpracy na dogodnych warunkach. Umowa nie przewidywała kierowania i zarządzania oddziałem. Pan doktor – nad czym ubolewamy – nie przyjął powyższej propozycji"

– napisała.

Dodała, że dyrekcja szpitala "jest otwarta na dalszą współpracę z panem doktorem Haidarem". Jednocześnie poinformowała, że w najbliższych miesiącach zostanie ogłoszony konkurs na stanowisko lekarza kierującego oddziałem. Do czasu wyłonienia nowego kierownika oddziału będzie powołany pełniący obowiązki ordynator.

Riad Haidar z pochodzenia jest Syryjczykiem. Od ponad 40 lat mieszka i pracuje w Polsce, a od 1989 r. ma polskie obywatelstwo. W październikowych wyborach uzyskał mandat do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Tragiczny bilans w Wielkiej Brytanii

/ geralt

  

260 osób zmarło w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa, co jest największą do tej pory liczbą od początku epidemii - podało brytyjskie ministerstwo zdrowia.

W efekcie łączna liczba ofiar śmiertelnych sięgnęła 1019.

Jednocześnie podano, że liczba wykrytych zakażeń wzrosła do 17 089. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts