Środowiska lewackie uczyniły sobie z obrażania uczuć religijnych chrześcijan sposób na zaistnienie w medialnej rzeczywistości. Co pewien czas pojawiają się akcje, hasła, lub tzw. happeningi, które w swoim założeniu mają szydzić ze świętości. Tak też stało się w czasie minionych Świąt Bożego Narodzenia.

W mediach społecznościowych feministki opublikowały grafikę, którą opatrzono skandalicznymi tekstami. Trudno je cytować, więc przedstawiamy poniżej screen, bez zbędnego komentarza.

Grafika/Facebook.com/@Dziewuchy Dziewuchom

Post pod grafiką głosi:

Inny wariant TEJ historii. Jeśli potrzebujesz informacji na temat dostępnych w Europie metod przerywania ciąży: [tu podany jest numer telefonu - red.]

Do skandalicznej publikacji feministek odniósł się poseł Prawa i Sprawiedliwości Kazimierz Smoliński, zapowiadając konsekwencje prawne.

- W ten sposób Dziewuchy Dziewuchom promują swoją proaborcyjną działalność. Myślicie, że na obrażaniu nas katolików zbijecie kapitał polityczny? Grubo się mylicie. Nie pozwolę wam pluć na naszą wiarę. Jestem w trakcie opracowywania zawiadomienia do prokuratury. Odpowiecie za to

- napisał Kazimierz Smoliński.