Na Sylwestra bez biletów

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/nickgesell/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Mieszkańcy Lublina wspólnie powitają Nowy Rok na sylwestrowym koncercie miejskim na Placu Litewskim.

Gwiazdami imprezy będą jazzowy big-band Tomasz Momot Orkiestra oraz Natalia Wilk, Łukasz Jemioła i Tomasz Korpanty. Wystąpią oni w towarzystwie tancerzy lubelskiego zespołu Gamza. W programie zapowiedziano największe przeboje krajowe i zagraniczne.

Koncert rozpocznie się o godz. 22.30. Wcześniej, o godz. 21, głównie dla rodzin z dziećmi, zaplanowano pokazy fireshow w wykonaniu artystów z lubelskiej fundacji Sztukmistrze. Będzie żonglowanie ogniem, prezentacja pirotechniki scenicznej, występy kabaretowe. Muzykę z płyt zaprezentuje DJ Alan White.

Zabawa ma trwać do godz. 1. W Noc Sylwestrową komunikacja miejska będzie bezpłatna, trasy autobusów pozostaną bez zmian, zwiększy się ich częstotliwość.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Policjant zażądał łapówki w... bitcoinach. Pracował w wydziale ds. cyberprzestępczości

/ zdjęcie ilustracyjne/ pixabay.com/@vjkombajn

  

Policjant z wydziału ds. cyberprzestępczości w Żytomierzu w środkowej Ukrainie został zatrzymany w związku z podejrzeniem o żądanie 5 tys. dolarów łapówki - podała dziś Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU). Funkcjonariusz chciał dostać łapówkę w bitcoinach.

Śledczy twierdzą, że policjant zażądał 5 tys. USD od miejscowego mieszkańca za to, by nie został on pociągnięty do odpowiedzialności za rozpowszechnianie pornografii.

- Policjant obiecał podejrzanemu w sprawie załatwienie "potrzebnych" wyników ekspertyzy komputerowo-technicznej

- wyjaśniono.

Według SBU początkowo chodziło o przekazanie kryptowaluty na portfel elektroniczny. Później policjant zgodził się, by łapówka była przelana w kilku częściach na rachunek bankowy znajomego - dodano.

Jak poinformowano, policjant został zatrzymany w centrum Żytomierza od razu po zaksięgowaniu na rachunku pierwszego przelewu w wysokości 24 tys. hrywien (ok. 980 USD).

Służby sprawdzają, czy inni policjanci wydziału nie byli powiązani z nielegalną działalnością.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts