Z OSTATNIEJ CHWILI

Polska wygrała w Cardiff z Walią 1:0 i utrzymała się w najwyższej dywizji piłkarskiej Ligi Narodów • • • Włochy: centroprawica wygrała wybory parlamentarne, otrzymała 41-45 procent głosów - wynika z sondażu exit poll telewizji RAI • • •

Polak na szczycie rankingu Amazona. Wyprzedził nawet autorkę Harry'ego Pottera!

Od kilku dni w serwisie Amazon, na szycie listy najpopularniejszych autorów figuruje polski pisarz Andrzej Sapkowski. Choć netflixowa wersja jego "Wiedźmina" zbiera skrajne oceny, saga o Geralcie z Rivii zyskała na świecie nowych fanów.

Andrzej Sapkowski
fot. YouTube

Serialowa adaptacja "Wiedźmina" Andrzeja Sapkowskiego zadebiutowała na Netfliksie tuż przed świętami, 20 grudnia. W zaledwie kilka dni produkcja stała się hitem i znalazła się na szczycie listy najchętniej oglądanych seriali Netflixa. Chociaż produkcja zbiera niejednoznaczne recenzje (o czym pisał m.in. na łamach "Gazety Polskiej Codziennej" Robert Tekieli), wiele wskazuje na to, że to właśnie dzięki niej saga o Geralcie z Rivii przeżywa prawdziwe odrodzenie. Serią autorstwa polskiego pisarza zainteresowali się bowiem fani na całym świecie, o czym dobitnie świadczy ranking najpopularniejszych autorów przygotowany przez serwis Amazon. Na jego szczycie od kilku dni króluje Andrzej Sapkowski, który wyprzedził nawet niekwestionowaną dotychczas rekordzistkę popularności, czyli J.K. Rowling, autorkę "Harry'ego Pottera".

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Andrzej Sapkowski #wiedźmin #Geralt z Rivii #Amazon

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo