Atak kagiebisty

  

Postsowiecke władze Rosji niczego nie chcą już udawać w naszych wzajemnych relacjach. Choć nie jest to chyba najlepsze słowo w odniesieniu do politycznej gry Moskwy wobec Polski. To wojna dezinformacyjna, robiona na potrzeby tamtejszej polityki, zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Wojna dezinformacyjna toczona ze względu na Nord Stream 2, politykę historyczną Rosji wobec Izraela, w którym coraz więcej mają do powiedzenia rosyjscy Żydzi.

Spora część z nich chętnie zapomniała o niezgorzej przecież udokumentowanym antysemityzmie Rosji carskiej, stalinowskiej, sowieckiej. Wolą nie wspominać, że dla Stalina Hitler był ukochanym europejskim liderem nie tylko 17 września 1939 r., ale też wcześniej i później. Aż wódz Niemiec nie rozpoczął operacji „Barbarossa”. Kłopot w tym, że nawet w Polsce nie brakuje dziś ludzi tłumaczących obecną propagandę byłego kagiebisty Putina... sowieckimi stratami w II wojnie światowej. Ale to nie my, Polacy, jesteśmy winni polityki Stalina, ofiar stalinizmu i komunizmu (również wśród obywateli ZSRS żydowskiego pochodzenia). Choćby Maciej Gdula z Lewicy powinien to dobrze wiedzieć.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts