Zapraszamy na XII Patriotyczną Pielgrzymkę Kibiców na Jasną Górę

  

W sobotę 11 stycznia 2020 r. kibicowska brać z różnych części Polski ruszy ku Jasnej Górze, gdzie odbywać się będzie dwunasta już odsłona patriotycznej pielgrzymki tego środowiska. To z naszej perspektywy ważne wydarzenie, dzięki któremu fani piłkarscy mogą się spotkać, razem pomodlić i podyskutować o sprawach ważnych.

W ciągu lat na pielgrzymce wiele się zmieniło, od jej programu, po frekwencję sięgającą w roku ubiegłym 4 tys. uczestników. Zawsze jednak punktem centralnym tego wydarzenia jest msza św. w kaplicy Królowej Polski. Modlimy się wówczas we wszystkich intencjach, które kibice przywożą ze sobą do duchowej stolicy Polski, przede wszystkim za ojczyznę i jej pomyślny rozwój, za naszych narodowych bohaterów, za zmarłych, chorych i cierpiących, także za środowiska patriotyczne, aby krąg osób szczerze kochających naszą ojczyznę wciąż się poszerzał. Podczas naszych pielgrzymek zawsze modlę się również za środowisko klubów „Gazety Polskiej” i naszych dziennikarzy, aby zawsze służyli prawdzie. Tak będzie i tym razem, zapraszam więc do duchowej łączności z nami.

Podczas naszej pielgrzymki będziemy wspominać Bitwę Warszawską. Wydarzenie, które ocaliło nie tylko Polskę, ale i Europę, przed zalewem bezbożnego komunizmu. Sto lat temu zatrzymaliśmy zarazę, która po różnych modyfikacjach wciąż jest wrogiem chrześcijańskiej cywilizacji. Potrzeba wielkiej modlitwy, aby i dzisiaj dać jej odpór.

Mszę świętą dla kibiców o godz. 12.30 odprawi abp Andrzej Dzięga. To historyczne wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy będzie z nami pasterz Kościoła, który wygłosi również okolicznościową homilię. Będzie się z nami modlił także ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który wiernie od kilku lat pielgrzymuje z kibicami na Jasną Górę. Po zakończeniu Eucharystii tradycyjnie przejdziemy do sali o. Kordeckiego. Tam wystąpi Paweł Piekarczyk, który także od lat jest dobrym ambasadorem naszych spotkań. Zaraz po nim referat wygłosi Witold Gadowski, organizator Marszu Polaków i Polonii do KL Auschwitz. Na Jasnej Górze z inicjatywy kibiców Cracovii będzie także miała miejsce kolejna już akcja krwiodawstwa.

Na zakończenie pielgrzymki spotkamy się przy wałach jasnogórskich, aby jeszcze raz pokłonić się naszej Królowej. Wszystkich serdecznie zapraszam 11 stycznia na Jasną Górę!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts