Dobry rok 2019

  

Mijający 2019 rok był na tyle dobry dla Polski, że śmiało można na ten zbliżający się składać życzenia, aby był to rok 2019+.

Obóz patriotyczny dwukrotnie wygrał wybory: europejskie pierwszy raz w historii, a parlamentarne drugi raz z rzędu. Prawo i Sprawiedliwość będzie rządzić co najmniej kolejne cztery lata, mając ponownie mocny demokratyczny mandat, choć w Senacie, mimo że jest siłą polityczną numer 1, nie ma większości. Rzeczpospolita przeżywa okres wspaniałego wzrostu gospodarczego i przez sześć ostatnich kwartałów jest liderem w Unii Europejskiej, jeśli chodzi o wzrost PKB na mieszkańca.

Udało się nie wpaść w pułapkę spowolnienia, co jest udziałem naszych najbliższych i dalszych zachodnich sąsiadów, choć na pewno w kolejnym roku będzie to dla nas sporym wyzwaniem. Na arenie międzynarodowej świat uniknął zapowiadanej przez tabloidy i niektórych ekspertów (!) wojny. Największe mocarstwa tereny swoich wpływów powiększały za pomocą gospodarki i miękkiej dyplomacji, a nie siły zbrojnej.

aradoksalnie nieco wbrew logice doszło do zaostrzenia relacji handlowych między USA a Europą, a jednocześnie do handlowego zawieszenia broni przez Waszyngton i Pekin. To był naprawdę dobry rok.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts