Dziesiątki ofiar śmiertelnych zamachu dżihadystów. Samochód-pułapka wybuchł w Somalii

/ twitter.com / @AbdulBillowAli

  

Co najmniej 30 osób zginęło w sobotę rano w wyniku eksplozji samochodu pułapki na zatłoczonym punkcie kontroli w stolicy Somalii, Mogadiszu - podała agencja AP, powołując się na rzecznika rządu, który nie wykluczył, że liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć.

Ismail Muchtar powiedział agencji, że ponad 60 osób zostało rannych. Według Mohameda Husseina ze stołecznej policji celem zamachu był punkt poboru opłat podatkowych.

Dziesiątki osób, w tym dzieci, przewieziono do szpitala. Wśród rannych są podróżujący autobusem studenci.

Burmistrz miasta Omar Muhamud powiedział, że rannych w zamachu zostało co najmniej 90 cywilów, w większości studentów.

Do tej pory żadna organizacja nie przyznała się do dokonania zamachu. W Somalii budynki użyteczności publicznej są często celem ataków powiązanej z Al-Kaidą islamistycznej organizacji Al-Szabab, wpisanej przez wiele krajów na listę grup terrorystycznych, która stara się obalić wspierany przez ONZ rząd Somalii.

Somalia jest pogrążona w krwawej wojnie domowej od 1991 roku. Choć ekstremiści ponieśli w ostatnich latach straty, ich ugrupowanie nadal przeprowadza krwawe ataki w wielu rejonach Somalii, w tym w stolicy.

Kolejny atak wzmaga obawy co do gotowości somalijskich sił zbrojnych do przejęcia odpowiedzialności za bezpieczeństwo kraju od sił Unii Afrykańskiej w nadchodzących miesiącach.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Minister Emilewicz zdradza: "Rząd pracuje nad programem 1000 plus". Ma dotyczyć tyrustyki i rekreacji

Minister Jadwiga Emilewicz / Marcin Pegaz / Gazeta Polska

  

Pracujemy z Polską Organizacją Turystyczną nad programem 1000 plus, w postaci bonów o wartości 1000 zł, które można wydać na wycieczkę, czy inne wydarzenie związane z turystyką - powiedziała w Radiu Maryja minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

[polecam:https://niezalezna.pl/320367-who-pomagalo-zatajac-chinom-dane-o-covid-19-amerykanski-senator-chce-aby-przyjrzec-sie-sprawie]

Z branżą turystyczną, hotelarską i touroperatorami spotykamy się od pierwszych dni, od kiedy zaczęliśmy odczuwać gospodarcze skutki kryzysu, związanego z rozprzestrzenianiem się pandemii

- powiedziała minister.

Dodała, że pewne przywileje dla tych branż zostały już zapisane w uchwalonych przepisach, które umożliwiają korzystanie z bonów i voucherów, które będzie można wymienić na usługi, związane z aktywnościami turystycznymi.

[polecam:https://niezalezna.pl/320392-zmiany-w-rozporzadzeniu-dotyczacym-ograniczen-korekty-dotycza-min-aptek-i-stacji-benzynowych]

Emilewicz zaapelowała do korzystania z voucherów, zamiast zwrotów w gotówce, za usługi niezrealizowane w czasie pandemii.

Już w tej chwili pracujemy z Polską Organizacją Turystyczną nad takim programem 1000 plus

 - powiedziała minister. Dodała, że wsparcie może mieć postać bonów o wartości 1000 zł.

Rozwiązanie z pakietu tarczy antykryzysowej zakłada zwrot pieniędzy za odwołaną imprezę turystyczną będzie możliwy z mocy prawa po upływie 180 dni od rozwiązania umowy. Alternatywnie, zamiast pieniędzy klient będzie mógł otrzymać od organizatora roczny voucher na inną imprezę turystyczną.

[polecam:https://niezalezna.pl/320301-imprezy-w-wielkiej-brytanii-przekladane-z-powodu-epidemii-wyjatkiem-jest-parada-lgbt]

Ustawa przewiduje, że klient będzie mógł skorzystać z vouchera na realizację imprezy turystycznej w przyszłości, w ciągu roku od dnia, w którym miała się odbyć odwołana impreza.

Dotyczy to organizacji wystaw i kongresów lub działalności kulturalnej, rozrywkowej, rekreacyjnej, sportowej, organizującej wystawy tematyczne lub imprezy plenerowe.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts