Sowieci pomagali Niemcom mordować Żydów. Nawet podpisali zbrodniczą umowę! WIDEO

Kadry z dokumentu "Soviet Story" / youtube.com / Alexis Franks

  

Sowieci i Niemcy współpracowali przy eksterminacji Żydów - dowody na to pokazali autorzy filmu "Soviet Story", którzy ujawniają wiele wcześniej nieznanych (lub skrzętnie skrywanych) faktów. "Dokumenty archiwalne pokazują skalę tej współpracy - to niekończące się listy niemieckich komunistów i Żydów, których Sowieci oddali w ręce nazistów" - podkreślają twórcy "Soviet Story".

Nie milkną echa skandalicznej wypowiedzi Władimira Putina, który nazwał ambasadora II Rzeczypospolitej Józefa Lipskiego „bydlakiem i antysemicką świnią”.

Po tych słowach nie brakowało zdecydowanych komentarzy. Publikowaliśmy chociażby apel o wydalenie ambasadora Rosji w Polsce.

Oskarżenie przez Putina Polski o współdziałanie z Niemcami w latach 30. XX wieku w dziele eksterminacji Żydów jest ewidentnym szkalowaniem naszego kraju i przykładem bezprecedensowego fałszowania historii

- napisał na łamach portalu Niezależna.pl dr Jerzy Bukowski, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych.

Warto jednak przypomnieć inne, kluczowe fakty. Pokazane chociażby w znanym i świetnie przygotowanym dokumencie "Soviet Story". Jego twórcy przedstawiają dzieje komunizmu od Marksa i Engelsa, zbrodnie Stalina, Wielki Głód 1933 roku na Ukrainie (pochłonął 7 milionów istnień ludzkich), II wojnę światową i udział Sowietów w Holocauście.

Dokumenty archiwalne pokazują skalę tej współpracy - to niekończące się listy niemieckich komunistów i Żydów, których Sowieci oddali w ręce nazistów.  Większość zginęła w obozach koncentracyjnych. Przyjaźń SS z NKWD nie ograniczała się do eksterminacji wrogów

- informuje "Soviet Story".

Dokument opowiada też o formach współpracy, szkoleń. Obejrzeć można m.in. podpisane przez Ławrientija Berię (szefa NKWD) i Stiepana Mamułowa (szefa sekretariatu NKWD, a potem zastępcę ministra spraw wewnętrznych ZSRR) porozumienia z SS.

Zachęcamy do obejrzenia - fragment o podpisaniu współpracy pomiędzy NKWD a SS od 44:20 do 48:30, jednak cały dokument wart jest uwagi.

 
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trzaskowski zwołał sztab kryzysowy. Omówi sytuację związaną z koronawirusem

/ By European People's Party - EPP Malta Congress 2017 ; 29 March, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=71677008

  

W poniedziałek spotka się miejski sztab kryzysowy pod przewodnictwem prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, żeby omówić sytuację związaną z koronawirusem – poinformował dzisiaj rzecznik stołecznego ratusza Kamil Dąbrowa.

W poniedziałkowym spotkaniu sztabu kryzysowego poza Trzaskowskim udział weźmie m.in. dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Michał Domaradzki i przedstawiciele stołecznej policji, straży miejskiej, a także innych służb.

Rzecznik ratusza powiedział PAP, że w ramach sztabu omówiona zostanie sytuacja dotycząca rozprzestrzenienia się na świecie wirusa SARS-CoV-2.

- Będziemy reagowali na bieżące komunikaty – dodał.

- Monitorujemy sytuację i jesteśmy gotowi do współpracy z wojewodą i ze służbami administracji krajowej w przypadku pojawienia się informacji o zakażeniu – podkreślił Dąbrowa.

Rzecznik zaznaczył, że władze Warszawy stosują się do zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Wydały także zalecenia dyrekcjom szpitali miejskich, aby śledziły napływające z GIS informacje.

Dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego na początku lutego informował PAP, że od pojawienia się informacji o zagrożeniu epidemicznym warszawskie władze współpracują z Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim i z Państwową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie.

W Polsce dotąd nie potwierdzono przypadku zakażenia koronawirusem. Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapewnił w piątek, że jeśli pojawi się pierwszy przypadek choroby, to opinia publiczna niezwłocznie zostanie o tym poinformowana.

Premier Mateusz Morawiecki wydał polecenie wojewodom wprowadzenia w całym kraju podwyższonej gotowości szpitali. Szef rządu uruchomił ponadto 100 mln zł, o które za pośrednictwem wojewodów będą mogły starać się szpitale na przygotowania związane z koronawirusem.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Od 31 grudnia 2019 r. do 27 lutego 2020 r. zanotowano 82,132 tys. potwierdzonych przypadków COVID-19. Na chorobę tę zmarło 2801 osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts