Scenę z prezydentem USA wycięto z filmu „Kevin sam w Nowym Jorku”. Donald Trump reaguje

Donald Trump / The White House from Washington, DC [Public domain];kadr z filmu "Kevin sam w Nowym Jorku"

  

Kanadyjska telewizja wycięła z kultowego filmu "Kevin sam w Nowym Jorku" scenę, w której wystąpił Donald Trump. Na sytuację obecny prezydent USA zareagował na Twitterze.

W filmie "Kevin sam w Nowym Jorku" Donald Trump pojawił się w scenie z hotelu Plaza. Wcielił się w postać mężczyzny, którego tytułowy bohater Kevin McCallister pyta o drogę. Trump tłumaczy chłopcu jak dojść do lobby. Film miał swoją premierę w 1992 roku, czyli długo przed tym, jak Donald Trump został prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Scena wygląda następująco:

Mimo tego, że od premiery filmu minęło już 27 lat, wiele osób nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia bez obejrzenia "Kevina" w telewizji. Film jest popularny także w Kanadzie, lecz tamtejsza telewizja postanowiła trochę go... skrócić. Właśnie o scenę z Donaldem Trumpem.

Stacja CBC zapewnia, że skrócenie filmu o tę scenę miało umożliwić... puszczanie reklam. Czyżby te kilkanaście sekund było aż tak cenne dla reklamodawców?

Głos w tej sprawie zabrał sam główny zainteresowany. Donald Trump wplótł w sprawę "Justina T", czyli najprawdopodobniej premiera Kanady - Justina Trudeau.

„Wydaje mi się, że Justin T nie lubi, gdy zmuszam go do płacenia za NATO lub handel" – napisał Donald Trump.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Utrudnienia na linii kolejowej pod Tatry

zdjęcie ilustracyjne / pixabay

  

Od poniedziałku zostaną wznowione prace budowlane na linii kolejowej prowadzącej do Zakopanego. Trasa będzie częściowa zamknięta, a pasażerowie pociągów na odcinku Chabówka – Zakopane przesiądą się do autobusów – poinformował Zespół Prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe SA.

Od poniedziałku 24 lutego pociągi dalekobieżne i regionalne będą dojeżdżać do stacji w Chabówce. Tam podróżni przesiądą się do autobusów komunikacji zastępczej, która będzie obsługiwać trasy Chabówka – Szaflary oraz Chabówka – Zakopane. Na odcinku Szaflary – Zakopane będą kursować pociągi Podhalańskiej Kolei Aglomeracyjnej.

Prace na torach pomiędzy Chabówką a Szaflarami potrwają do końca czerwca. W tym czasie zostaną wymienione szyny na odcinku Sieniawa – Nowy Targ. Zmodernizowany zostanie też peron w Nowym Targu. Na trasie zostanie zamontowana nowa sieć trakcyjna oraz urządzenia sterowania ruchem kolejowym, oraz wyremontowane zostaną przejazdy kolejowo-drogowe, mosty i wiadukty kolejowe.

Zespół Prasowy PKP PLK poinformował, że w czasie zimowego wypoczynku, od 21 grudnia do 20 lutego z kolejowej trasy do zimowej stolicy Polski pasażerowie skorzystali z niemal 3,5 tys. pociągów. W tym czasie na linii były prowadzone prace w pobliżu torów, tak aby nie było konieczności zamykania tej popularnej trasy kolejowej w czasie największego zainteresowania podróżami pod Tatry.

Na modernizację kolejowej „zakopianki”, w ramach projektu „Prace na liniach do Zakopanego nr 97, 98, 99 na odcinku Skawina – Sucha Beskidzka – Chabówka Zakopane”, PKP PLK przeznaczają przeszło 1,1 mld zł netto. W ramach tego projektu zakończyły się już roboty budowlane między Skawiną a Suchą Beskidzką. W grudniu PKP PLK podpisały umowę na realizację ostatniego odcinka, pomiędzy Suchą Beskidzką a Chabówką. Obecnie trwa faza projektowa inwestycji, a roboty budowlane ruszą w drugiej połowie roku. Zakończenie wszystkich prac planowane jest do 2023 r.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts