Wydalić ambasadora Rosji z Warszawy

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie oczekuje od władz Rzeczypospolitej Polskiej ostrej reakcji na wypowiedź prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina, który określił ambasadora II Rzeczypospolitej Józefa Lipskiego „bydlakiem i antysemicką świnią”.

Jest to niedopuszczalne w cywilizowanym świecie zachowanie, które powinno skutkować daleko posuniętymi retorsjami politycznymi z wydaleniem ambasadora Rosji z Warszawy włącznie.

Oskarżenie przez Putina Polski o współdziałanie z Niemcami w latach 30. XX wieku w dziele eksterminacji Żydów jest ewidentnym szkalowaniem naszego kraju i przykładem bezprecedensowego fałszowania historii.

Polskie władze muszą natychmiast bardzo mocno zareagować na obelgi rzucane przez prezydenta FR na jednego z czołowych dyplomatów II RP, który uczynił wiele dla realizacji racji stanu niepodległego państwa reprezentowanego przezeń w latach 30. ubiegłego wieku w Berlinie. Zniesławienie ambasadora Józefa Lipskiego nie może pozostać bez stosownej odpowiedzi.

dr Jerzy Bukowski jest rzecznikiem Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych


   

 

Źródło:

Jerzy Bukowski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo