- Od pewnego czasu odbywamy spotkania z przedstawicielami Kancelarii Prezydenta, które dotyczą strategii na zbliżającą się kampanię wyborczą. O szczegółach będziemy informować we właściwym momencie

 - mówił Sobolewski.

Dodał też, że są już pierwsze przymiarki, co do składu osobowego sztabu wyborczego.

- O personaliach będziemy mówić, kiedy sztab zostanie powołany. Stanie się to wkrótce po ogłoszeniu terminu wyborów przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek i po ogłoszeniu decyzji przez prezydenta Andrzeja Dudę, że będzie ubiegał się o drugą kadencję

 - powiedział Sobolewski.

Sobolewski w niedawnym wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" nie wykluczył, że była premier, europosłanka Beata Szydło znów poprowadzi - podobnie jak w 2015 r. - kampanię wyborczą Andrzeja Dudy.

Szydło po ukazaniu się wywiadu napisała na Twitterze, że Andrzej Duda jest bardzo dobrym prezydentem Polski, a każdy z polityków Zjednoczonej Prawicy powinien zrobić wszystko, by wygrał on wybory. - Wierzę, że Polacy ponownie obdarzą zaufaniem Pana Prezydenta. Na decyzje personalne, dotyczące sztabu jeszcze za wcześnie - oceniła Szydło.

Dokładna data wyborów prezydenckich nie jest jeszcze znana. Zgodnie z konstytucją, wybory prezydenckie zarządza marszałek Sejmu na dzień przypadający nie wcześniej niż na 100 dni i nie później niż na 75 dni przed upływem kadencji urzędującego prezydenta. Kadencja obecnego prezydenta kończy się 6 sierpnia 2020 roku; oznacza to, że najbliższe wybory odbędą się w maju 2020 roku.