Nie tylko Kevin. Co obejrzeć w święta w telewizji?

Boże Narodzenie to czas wspólnego świętowania, ale i odpoczynku. Są okazją do tego, aby z całą rodziną zobaczyć ciekawe filmy lub zaśpiewać kolędy wspólnie z gwiazdami na małym ekranie. Co obejrzeć w tegoroczne święta w telewizji?

"Kevin sam w domu" jak zwykle pojawił się w świątecznej ramówce Polsatu
fot. mat.pras.

W Polsacie nie może zabraknąć serii o Kevinie McCallisterze. Większości osób ta produkcja opatrzyła się na dobre, ale wyniki oglądalności wskazują, że co roku tę komedię oglądają miliony Polaków. „Kevin sam w domu” w Wigilię o godz. 20.

W tym samym czasie w TVP2 będzie można zobaczyć komedię romantyczną „Listy do Julii”, w TVN polską komedię „Listy do M.”. Kino Polska proponuje „Znachora”, a Canal+ dziejącą się w Gdańsku opowieść „Miłość jest wszystkim” (ale nie pokazujcie Państwo tego dzieciom, bo film przekonuje, że Święty Mikołaj nie istnieje). W TVP1 warto obejrzeć film „Muzyka ciszy” – biografię wspaniałego tenora Andrei Bocelliego (godz. 23.35). Z typowo świątecznych propozycji filmowych w Wigilię są jeszcze: „Magiczne sanie” (TVP1, godz. 12), „Piesek pod choinkę” (TVP1, godz. 14.50), „Miłość na święta” (TVP2, godz. 16.25) i animowana „Opowieść wigilijna” (TV Puls, godz. 18.20).

Z kolei na pierwszy dzień świąt TVP1 przygotowała wielki hollywoodzki hit – nagrodzony sześcioma Oscarami musical „La La Land” (godz. 21.15). W TV4 warto obejrzeć udaną komedię „Czego pragną kobiety” z Melem Gibsonem (godz. 21.05), w TVP Historia „Kamerdynera” (godz. 21.55). W czwartek w TVP2 (godz. 18.30) film familijny „Był sobie pies”, a w Polsacie komedia Woody’ego Allena „O północy w Paryżu” (godz. 22.10).

Jak co roku w czasie świąt w telewizji nie zabrak- nie koncertów z kolędami. W Wigilię w TVP1 o godz. 17.30 polecamy „Rodzinne kolędowanie na Jasnej Górze” (wśród gwiazd Alicja Węgorzewska-Whiskerd) i o godz. 20.20 „Jaka Wigilia, taki cały rok” – koncert kolęd i pastorałek z udziałem pary prezydenckiej. Ciekawą propozycją w TVP Kultura (godz. 18.05) są „Kolędy na Szlaku Kolberga” – tradycyjne, regionalne kolędy i pastorałki wykonane przez artystów ludowych z udziałem popularnych wokalistów. W TVP Polonia (godz. 18) szczególnie polecamy koncert „Kolędy Pospieszalskich z Wilna”.

W środę na antenie TVP1 o godz. 12.45 zdecydowanie warto obejrzeć całą rodziną „20 lat kolędowania Arki Noego”, a TVP2 o godz. 17.25 koncert „Robbie Williams Christmas Present”. Na cały okres Bożego Narodzenia polecamy też świąteczne programy w Telewizji Republika.

 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie, gpcodziennie.pl

#Kevin sam w domu #telewizja #ramówka #Muzyka ciszy #Opowieść wigilijna #„Miłość na święta” #„La La Land” #Kamerdyner

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo