Z OSTATNIEJ CHWILI

Kancelaria Prezydenta: Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o dodatku węglowym, zakładającą wypłatę 3 tys. zł każdemu gospodarstwu domowemu ogrzewanemu węglem kamiennym • • •

Duda, Morawiecki, Tusk, czy Grodzki? Z którym politykiem Polacy chcieliby zasiąść do Wigilii

Z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla Wirtualnej Polski wynika, że Polacy najchętniej do wigilijnego stołu zaprosiliby prezydenta Andrzeja Dudę. Głowa państwa byłaby mile widziana w 25,8 proc. polskich domów. Na drugim miejscu uplasował się premier Mateusz Morawiecki - jego do stołu zaprosiłoby 19,6 proc. Polaków.

Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki,Donald Tusk
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska/Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Daleko za Dudą i Morawieckim, ale wciąż na podium znalazł się Donald Tusk, z którym wigilijną kolację zjadłoby 8 proc. ankietowanych.

Następni w kolejce do stołów Polaków są kandydaci w wyborach prezydenckich Małgorzata Kidawa-Błońska i Władysław Kosiniak-Kamysz, którzy uzyskali ten sam wynik - 5,7 proc.

Z kolei prezes PiS Jarosław Kaczyński pojawiłby się na Wigilii 5 proc. badanych. Borys Budka z Koalicji Obywatelskiej może liczyć na 4,7 proc głosów, a Robert Biedroń z Wiosny - 4,2 proc. - podaje wp.pl.

Ankietowani zaprosiliby do swojego stołu również Szymona Hołownię (3,5 proc.), marszałek Sejmu Elżbietę Witek (3,3 proc.).  Niektórzy Polacy chętnie przy stole wigilijnym widzieliby Krzysztofa Bosaka (2,7 proc.) i Janusza Korwin-Mikke (2,4 proc.).

Tuż za politykami Konfederacji uplasowała się Lewica. Adriana Zandberga zaprosiłoby 1,8 proc. Polaków, a Włodzimierza Czarzastego 0,3 proc. 

Najmniej pożądanym politykiem jest marszałek Senatu Tomasz Grodzki, który uzyskał zaledwie 0,2 proc. głosów. Z kolei 7,1 proc. Polaków nie wie, którego z polityków zaprosiliby do wigilijnego stołu.


Sondaż wykonał Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS dla Wirtualnej Polski w dniach 19-20.12.2019 roku. Badanie zrealizowane metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

 

 


Źródło: wp.pl, niezalezna.pl

#święta #Boże Narodzenie #Wigilia #polityka

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo