Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski przypomniał jednocześnie, że papież Franciszek w wydanym ostatnio Liście Apostolskim o znaczeniu i wartości żłóbka, podkreśla, że chce wesprzeć "piękną tradycję naszych rodzin, które w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie przygotowują żłóbek, a także zwyczaj umieszczania go w miejscach pracy, szkołach, szpitalach, więzieniach, na placach".

Ks. Rytel-Andrianik zachęca do umieszczania zdjęć szopek bożonarodzeniowych na Facebooku i Twitterze, oraz w innych mediach społecznościowych.

- Oznaczajmy je hasztagiem #PolskieStajenki. W ten sposób stworzymy galerię zdjęć naszych polskich szopek w internecie i pokażemy piękno i duchowy wymiar Bożego Narodzenia

– zaznaczył rzecznik KEP.

Dodał, że dzięki inicjatywie #PolskieStajenki, w którą angażuje się tak wielu internautów, "pokazujemy wiarę i dzielimy się radością z narodzin Syna Bożego, jak również przez to wypełniamy intencję papieża Franciszka, aby szopki bożonarodzeniowe były nie tylko w kościołach, ale także w przestrzeni publicznej".

Ks. Rytel-Andrianik przywołał również słowa papieża ze wspomnianego Listu Apostolskiego:

"Dlaczego żłóbek wzbudza tyle zadziwienia i nas wzrusza? Przede wszystkim dlatego, że ukazuje czułość Boga. (…) W Jezusie Ojciec dał nam brata, który wychodzi, by nas szukać, kiedy jesteśmy zdezorientowani i zatracamy kierunek; wiernego przyjaciela, który jest zawsze blisko nas; dał nam swego Syna, który nam przebacza i podnosi nas z grzechu".

Akcja społecznościowa #PolskieStajenki prowadzona jest w internecie po raz trzeci. Za każdym razem cieszy się ogromną popularnością użytkowników mediów społecznościowych, dzięki którym Dobra Nowina dociera do milionów ludzi na całym świecie.