Haniebne słowa rzecznika Sądu Najwyższego! „Mam poczucie zażenowania słuchając prezydenta”

sędzia Michał Laskowski, rzecznik sądu Najwyższego / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Sędzia Michał Laskowski, rzecznik Sądu Najwyższego postanowił skomentować wypowiedź prezydenta Andrzej Dudy dotącą pierwszej prezes SN Małgorzaty Gersdorf. Laskowski stwierdził, że słuchając prezydenta... miał „poczucie zażenowania”.

Prezydent był w niedzielę pytany przez Michała Rachonia w TVP Info o wypowiedź I prezes SN sędzi Małgorzaty Gersdorf, która nowelizację ustaw sądowych nazwała „ustawą kagańcową” odpowiedział:

Pani prezes Gersdorf opowiada - w szczególności za granicą - o Polsce takie rzeczy, że powiem tak: wstyd mnie ogarnia, kiedy słyszę, że ktoś, kto mieni się I prezesem SN, może o polskim państwie poza granicami kraju opowiadać takie rzeczy. Nawet jeżeli to się dzieje tylko w środowisku sędziowskim - po prostu wstyd. Wstyd za to, kto w ogóle został na urząd tego I prezesa Sądu Najwyższego wybrany.
- mówił prezydent Andrzej Duda.

Tymczasem rzecznik Sądu Najwyższego komentując wypowiedź głowy państwa powiedział, że ma „poczucie zażenowania słuchając prezydenta”.

Mam też takie poczucie, że naszym życiu publicznym przekraczane są kolejne granice i wyznaczane jakieś nowe standardy. Nie chciałbym, żeby prezydent wypowiadał się tak o pani pierwszej prezes SN.
- oznajmił sędzia Laskowski.

Odnosząc się do słów prezydenta rzecznik SN podkreślił, że w ten sposób nie powinna się toczyć debata publiczna.

Nie powinno się używać takich słów, takich personalnych argumentów, nie powinno się dyskredytować osoby pełniącej bardzo ważną funkcję w państwie.
- przekonywa Laskowski.

Rzecznik Sądu Najwyższego po chwili zaczął jednak przekonywać, że... jeśli ktoś ma inne poglądy, to należy go traktować z szacunkiem, nawet wtedy, kiedy się z kimś absolutnie nie zgadzamy.

Nie przeszkodziło mu to w kolejnym ataku na Andrzeja Dudę. Według sędziego Laskowskiego, „prezydent nie ma innej drogi, tylko brnąć dalej w swoich poczynaniach dotyczących sądownictwa i bronić swoich rozwiązań”. Dodał, że wypowiedź prezydenta jest wyrazem tej tendencji.

W ocenie rzecznika Sądu Najwyższego, prezydent stoi po stronie partii, która zaproponowała rozwiązania zawarte w nowelizacji ustaw sądowych.

Pan prezydent przedstawia dokładnie te same argumenty, a czasami używa nawet tych samych słów. Myślę, że każdy uważny obserwator nie ma żadnych wątpliwości, po której stronie stoi prezydent.
- grzmiał Laskowski.

Jego zdaniem sporu wokół sądownictwa nie powinno się rozwiązywać „w drodze straszenia, wyszydzania, czy używania takich słów jak pan prezydent”.

Prezydent Duda przyznał, że "może to są mocne słowa". Dodał, że ma "takie jednoznaczne odczucia" i jest to dla niego, "jako prezydenta Rzeczpospolitej sytuacja ogromnie przykra".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus we Włoszech: Ostrożność na lotniskach

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com

  

Choć epidemia koronawirusa najbardziej zagraża krajom azjatyckim, to jest państwo w Europie, które mocno odczuwa skutki tej choroby. To Włochy - wprowadza się tam nadzwyczajne środki ostrożności na lotniskach. Mimo to, wciąż informowani jesteśmy o kolejnych przypadkach koronawirusa w tym kraju.

Do 61 wzrosła liczba przypadków zarażenia koronawirusem we Włoszech - podały w sobotę służby medyczne. Ognisko zachorowań znajduje się w regionach Lombardia i Wenecja Euganejska na północy, gdzie zmarły dwie osoby. Jest już też pierwszy chory w Piemoncie.

Włochy są na pierwszym miejscu w Europie pod względem liczby przypadków groźnego wirusa, którego epidemia wybuchła w Chinach. Liczba potwierdzonych przypadków rośnie szybko. W ciągu niecałej doby zwiększyła się ponad trzykrotnie. Wśród zarażonych są lekarze.

Najwięcej zachorowań - 46, według najnowszych informacji, zanotowano w Lombardii, w tym także w rejonie Mediolanu. Również z Turynu, stolicy Piemontu napłynęła wiadomość o pierwszym w tym regionie chorym.

Wprowadzono nadzwyczajne środki ostrożności. Na nagraniu widzimy, jak służby lotniskowe badają temperaturę ciała podróżnym:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts