Murem za Grodzkim? Żukowska: „Na razie mamy to jako doniesienie medialne”

/ PrtSc/ polskieradio.pl

  

Wciąż pojawiają się osoby, które sugerują, że marszałek mógł przyjmować pieniądze od rodzin chorych przed przeprowadzeniem operacji. Pytana o tę skandaliczną sprawę w "Sygnałach Dnia" Anna Maria Żukowska (Lewica) stwierdziła, iż będzie "zaniepokojona, jeśli te doniesienia potwierdzą się w śledztwie prokuratorskim". - Na razie mamy to jako doniesienie medialne (...) Może być tak, że te zarzuty są prawdziwe, ale może być też tak, że są nieprawdziwe i nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości" - mówiła.

W ostatnich dniach pojawia się coraz więcej wątpliwości wokół marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Wciąż pojawiają się osoby, które sugerują, że marszałek mógł przyjmować pieniądze od rodzin chorych przed przeprowadzeniem operacji. Radio Szczecin opublikowało nagrania rozmowy z kolejnymi osobami ujawniający bulwersujące fakty. Twierdzą, że przekazały 3 tysięcy złotych na operację ojca. Zabieg jednak nigdy się nie odbył, bo pacjent zmarł.

Tomasz Duklanowski, autor materiału, przyznał, że podobnych historii związanych z byłym ordynatorem szpitala w Szczecinie-Zdunowie jest więcej.

- Ja rozmawiałem z tą rodziną i w trakcie rozmowy zadzwoniła do mnie koleżanka z redakcji, że kolejna osoba chce się skontaktować ze mną i opowiedzieć podobną historię. Tamtego dnia, w piątek, miałem cztery telefony, dzień wcześniej - trzy. Na poczcie mailowej mam też dość dużo przypadków, w których ludzie opisują podobne historie

- mówił w ostatnim programie Tomasza Sakiewicza Duklanowski.

Pytana o tę skandaliczną sprawę w "Sygnałach Dnia" Anna Maria Żukowska (Lewica) stwierdziła, iż będzie "zaniepokojona, jeśli te doniesienia potwierdzą się w śledztwie prokuratorskim".

Na razie mamy to jako doniesienie medialne. Czekam na to, co zrobi prokuratura, czy znajdzie na to dowody i wtedy na pewno będziemy się zastanawiali, co dalej. Oczywiście, jeśli te dowody się potwierdzą

- mówiła.

Czy marszałek Senatu powinien już na tym etapie przedstawić dokumenty fundacji? Zdaniem Żukowskiej nie wyjaśniłoby to wątpliwości dotyczących twierdzeń o przekazaniu pieniędzy nie poprzez konto.

Fundacja jest organizacją pożytku publicznego i zarejestrowaną w KRS i w związku z tym musi prowadzić pełną księgowość, składać sprawozdanie finansowe do KRS i tam powinniśmy szukać odpowiedzi na pytania

- mówił gość Katarzyny Gójskiej.

Czekam na decyzję organów ścigania czy będą jakieś kroki podejmowane i czy są dowody na zarzucane prof. Grodzkiemu czyny

- dodała Anna Maria Żukowska, ponieważ "może być tak, że te zarzuty są prawdziwe, ale może być też tak, że są nieprawdziwe i nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości".

Musi być dochodzenie i musi być to sprawdzone

- zaznaczyła,

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus we Włoszech: Ostrożność na lotniskach

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com

  

Choć epidemia koronawirusa najbardziej zagraża krajom azjatyckim, to jest państwo w Europie, które mocno odczuwa skutki tej choroby. To Włochy - wprowadza się tam nadzwyczajne środki ostrożności na lotniskach. Mimo to, wciąż informowani jesteśmy o kolejnych przypadkach koronawirusa w tym kraju.

Do 61 wzrosła liczba przypadków zarażenia koronawirusem we Włoszech - podały w sobotę służby medyczne. Ognisko zachorowań znajduje się w regionach Lombardia i Wenecja Euganejska na północy, gdzie zmarły dwie osoby. Jest już też pierwszy chory w Piemoncie.

Włochy są na pierwszym miejscu w Europie pod względem liczby przypadków groźnego wirusa, którego epidemia wybuchła w Chinach. Liczba potwierdzonych przypadków rośnie szybko. W ciągu niecałej doby zwiększyła się ponad trzykrotnie. Wśród zarażonych są lekarze.

Najwięcej zachorowań - 46, według najnowszych informacji, zanotowano w Lombardii, w tym także w rejonie Mediolanu. Również z Turynu, stolicy Piemontu napłynęła wiadomość o pierwszym w tym regionie chorym.

Wprowadzono nadzwyczajne środki ostrożności. Na nagraniu widzimy, jak służby lotniskowe badają temperaturę ciała podróżnym:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts