Pospieszalscy znów kolędują w trasie. ZOBACZ, gdzie wystąpią!

Rodzina Pospieszalskich od lat w okresie Bożego Narodzenia wybiera się w trasę, by wspólnie kolędować i celebrować muzyką przyjście na świat Chrystusa. Tak jest też i w tym roku - Pospieszalscy wystąpili już w Wilnie, teraz czas na koncerty w Polsce. Podpowiadamy, gdzie jeszcze można spotkać kolędującą rodzinę.

Pospieszalscy znów w świątecznej trasie - zobacz, gdzie zagrają!
fot. mat.pras.

Na zespół składają się dwa pokolenia muzyków, którzy tworzą orkiestrę złożoną z 15 osób o tym samym nazwisku. Kiedy na początku lat 90 tych nagrali pierwszą swoją płytę z kolędami, części obecnego składu nie było jeszcze na świecie. Program z tego albumu kilkakrotnie rejestrowała TVP, a ich interpretacje kolęd na stałe weszły do repertuaru rozgłośni radiowych.

Dziś Pospieszalscy nadal grają z dziećmi, ale tamte małe chłopaki, to już zawodowi muzycy, współpracujący z wieloma artystami i zespołami m.in. takimi jak Michał Urbaniak, Voo Voo, 2TM,23, Zakopower, Arka Noego, New Life M, Raz Dwa Trzy, Anna Maria Jopek, Adam Strug, DagaDana, Janusz Prusinowski Kompania czy Wojciech Mazolewski Quintet.

Większość członków rodziny Pospieszalskich opanowała grę na kilku instrumentach, stąd raz gra orkiestra kameralna, za chwilkę jazzowy band, a potem orkiestra dęta. Polskie pastorałki i kolędy brzmią w autorskich opracowaniach, od wysmakowanych klasycznych wersji, przez folkowe klimaty, do żywiołowych jazzowych i rockowych aranżacji.

Tradycyjny koncert kolęd Pospieszalskich jest przykładem, jak współczesnym językiem, osadzonym w narodowej kulturze, można atrakcyjnie wyrazić uniwersalne chrześcijańskie treści. Jest też dowodem że najlepszym miejscem przekazu religijnej i polskiej tradycji, jest rodzina. W czasach zapaści demograficznej, tak liczne rodzeństwo, połączone wiarą, pasją i szacunkiem dla polskich obyczajów, nabiera wymownego przesłania.

Zapraszamy do zapoznania się z terminami i lokalizacjami nadchodzących koncertów!
 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#kolędy #Pospieszalscy #Rodzina Pospieszalskich #Kolędy Pospieszalskich #trasa

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo