Kwanzaa to święto obchodzone przez Amerykanów afrykańskiego pochodzenia i trwa od 26 grudnia do 1 stycznia. Nazwa święta pochodzi z języka Swahili i oznacza owoc owoców. Podczas obchodów Kwanzy także zapalane są światła, co można porównać do zapalania świec adwentowych.

Święta Bożego Narodzenia obchodzone są tak ja w Polsce - 25 grudnia i zaczynają się Wigilią 24 grudnia. Chrześcijanie w USA nie obchodzą drugiego dnia świąt. Do pracy wracają 26 grudnia.

Święto Chanuki to celebracja światła, które jest obchodzone przez Żydów. Chanuka to hebrajskie słowo „ponowne poświęcenie” i „dzień ognia.” Chanuka trwa osiem dni i każdego dnia na Chanukowym świeczniku zapalana jest jedna świeca. Na dziewiątym mniejszym ramieniu świecznika znajduje się świeczka od której płomienia odpala się kolejne. W tym roku Chanuka - źydowskie święto - zaczyna się 22 grudnia i trwa do 30 grudnia.

W jednej z dzielnic Los Angeles – Woodland Hills, mieszkańcy dekorują swoje domy ogromną ilością ozdób i świateł choinkowych. Sprzedają także przygotowane przez siebie potrawy i napoje a zebrane pieniądze przeznaczają na pomoc ubogim.

foto: Małgorzata Schulz/Los Angeles

Zwiedzający udekorowane domy nie parkują samochodów tylko uchylając okna podziwiają świąteczne dekoracje, jeżdżąc w blasku świateł bożonarodzeniowych.