Czy Grodzki powinien podać się do dymisji? Libicki: Mam pełne zaufanie do marszałka

Jan Filip Libicki / By The Chancellery of the Senate of the Republic of Poland, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=32334554

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

- Jeśli w tej sprawie wypowie się prokuratura i byłoby to coś niekorzystnego dla prof. Grodzkiego, to wówczas prof. Grodzki powinien zająć stanowisko w tej sprawie. Uważam jednak, że ta sprawa nie wyjdzie poza spekulacje osób, które się z tych spekulacji natychmiast wycofują. Mam pełne zaufanie do marszałka Grodzkiego - powiedział portalowi Niezależna.pl senator Polskiego Stronnictwa Ludowego, Jan Filip Libicki.

Wobec marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego padają coraz cięższe oskarżenia od krewnych jego byłych pacjentów. Według nich obecny marszałek, a wcześniej m.in. dyrektor szpitala w Szczecinie-Zdunowie, miał przyjmować łapówki.

"Prof. Tomasz Grodzki wziął 3000 złotych, ale po dwóch dniach zadzwonił i powiedział, że nie udało mu się uratować teścia, bo trupa mu przywieźliśmy"

- opowiadają Radiu Szczecin bliscy pacjenta, który zmarł przed operacją.

"Uważam, że  jak do tej pory i wierzę, że tak zostanie do końca, te wszystkie informacje, które się pojawiają, są dla mnie niewiarygodne. Pani prof. Popiela wycofuje się z tego, co mówiła. Najpierw mówiła, że coś dała, potem, że dała coś na fundację, a następnie stwierdziła, że czuła psychiczną presję.
Pan Guzikiewicz twierdzi, że dostał jakiegoś maila, którego skierował do prokuratury. Ja też dostaję dziesiątki różnych maili z różnymi informacjami. Jak na razie stwierdzam, że żaden z tych zarzutów nie jest wiarygodny i w związku z tym uważam, że nie ma potrzeby, żeby marszałek Grodzki się z czegokolwiek tłumaczył"

- mówi portalowi Niezależna.pl senator Polskiego Stronnictwa Ludowego, Jan Filip Libicki.

Senator PSL dopytywany przez nas, czy w zaistniałej sytuacji marszałek Senatu powinien podać się do dymisji, odpowiedział, że "nie ma żadnego powodu, żeby marszałek Grodzki podawał się do dymisji". 

"Jeśli w tej sprawie wypowie się prokuratura i byłoby to coś niekorzystnego dla prof. Grodzkiego, to wówczas prof. Grodzki powinien zająć stanowisko w tej sprawie. Uważam jednak, że ta sprawa nie wyjdzie poza spekulacje osób, które się z tych spekulacji natychmiast wycofują. Mam pełne zaufanie do marszałka Grodzkiego"

- dodał Jan Filip Libicki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Rosyjski minister chce karać zagranicznych polityków. Chodzi o pomniki sowieckich żołnierzy

Sergiej Szojgu / By Mil.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=43583796

  

Siergiej Szojgu, minister obrony Rosji zwrócił się dzisiaj do szefa Komitetu Śledczego Aleksandra Bastrykina o rozpatrzenie możliwości pociągnięcia do odpowiedzialności karnej zagranicznych polityków za decyzje o demontowaniu pomników żołnierzy sowieckich.

W ostatnim czasie - zdaniem Szojgu - "obserwowane są coraz silniejsze próby ze strony osób oficjalnych, zajmujących stanowiska w obcych państwach, by zafałszować prawdę historyczną o decydującym wkładzie Związku Radzieckiego w pokonanie faszystowskich najeźdźców podczas II wojny światowej".

[polecam:https://niezalezna.pl/309469-pomnik-armii-czerwonej-do-rozbiorki]

Przedstawiciele władz państwowych i lokalnych podejmują decyzje o demontowaniu obiektów upamiętniających poległych obywateli Związku Radzieckiego - dodał Szojgu.

Szef resortu obrony podał przykład usunięcia w ostatnich dniach w Pradze pomnika radzieckiego marszałka Iwana Koniewa. Wojskowy ten wyzwalał Pragę w 1945 r., a później uczestniczył m.in. w stłumieniu Powstania Węgierskiego w 1956 r.

Agencja RIA Nowosti, cytując wniosek Szojgu do Bastrykina, zwraca uwagę, że pomniki z czasów ZSRR były demontowane również w Polsce.

[polecam:https://niezalezna.pl/274139-ukraina-runal-pomnik-sowieckiego-marszalka]

Prezydent Władimir Putin podpisał we wtorek ustawę zaostrzającą kary za niszczenie miejsc pochówków wojskowych i upamiętnień związanych z II wojną światową, w tym pomników znajdujących się poza granicami Rosji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts