Jermell Charlo posłał Harrisona na deski i odzyskał tytuł mistrza świata

/ facebook.com/twincharlo

  

Amerykański bokser Jermell Charlo odzyskał tytuł mistrza świata organizacji WBC w wadze junior średniej. Na gali w Ontario (Kalifornia) wygrał w 11. rundzie z rodakiem Tonym Harrisonem, któremu zrewanżował się za ubiegłoroczną porażkę na punkty.

W rewanżu Charlo miał rywala na "deskach" w drugiej rundzie, ale potem pojedynek wyrównał się i po dziesiątym starciu pretendent prowadził niejednogłośnie na kartach sędziów. W kolejnym przechylił szalę zwycięstwa na swą korzyść, dwukrotnie przełamując Harrisona. Obrońca mistrzowskiego pasa po drugim, a łącznie trzecim, liczeniu wciąż chciał walczyć, lecz ogromna przewaga przeciwnika zmusiła arbitra do przerwania potyczki.

Jermell Charlo posłał Harrisona na deski i odzyskał tytuł mistrza świata

Czekałem do 11. rundy, aby nie pozostawić decyzji sędziom

- powiedział Charlo, który w zawodowej karierze legitymuje się rekordem 33-1 (17 KO).

Z kolei Harrison (28-3, 21 KO) ma nadzieję na trzecią walkę. "Wierzę, że spotkamy się ponownie" - przyznał, jednak przeciwnik rozwiał jego marzenia.

Moglibyśmy boksować jeszcze raz, jednak chcę iść dalej, wyżej i pisać historię pięściarstwa

- dodał nowy czempion po gali w Ontario na przedmieściach Los Angeles.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Uwaga! Obowiązuje zakaz wstępu do lasu

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/T_K/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Będziemy przede wszystkim informować i pouczać o zakazie wstępu do lasu – powiedziała dziś rzeczniczka prasowa Lasów Państwowych Anna Malinowska. W związku ze stanem epidemii od 3 kwietnia do 11 kwietnia obowiązuje zakaz wstępu do lasów.

"Będziemy przede wszystkim informować i pouczać o zakazie wstępu do lasu" – zapowiedziała Malinowska. Podkreśliła, że w przypadkach, gdy osoby przebywające w lesie nie podporządkują się dyspozycjom straży i służby leśnej będą mogły zostać ukarane mandatami. Straż leśna oraz służba leśna, czyli leśniczowie mogą nałożyć mandat w wysokości do 500 zł oraz skierować wniosek do inspekcji sanitarnej o ukaranie. W tym wypadku kary sięgają od 5 do 30 tys. zł.

W Straży Leśnej służy 1 tys. funkcjonariuszy. Malinowska podkreśliła, że w kontrolowaniu przestrzegania zakazu wstępu do lasu straży leśnej pomaga policja.

W związku ze stanem epidemii Lasy Państwowe wprowadziły od 3 do 11 kwietnia tymczasowy zakaz wstępu do lasów, a Parki Narodowe pozostają zamknięte - poinformował w piątek w komunikacie resort środowiska.

"Niestety ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe"

- wskazano w komunikacie.

Dlatego, zgodnie ze specustawą dotyczącą COVID-19, dyrektor generalny Lasów Państwowych oraz dyrektorzy Parków Narodowych "polecili wprowadzić okresowy zakaz wstępu".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts