Owsiak odpowie przed sądem za bluzgi! Wpłynął wniosek o ukaranie celebryty

Na zakończenie tegorocznego Pol'and'Rock Festival Jerzy Zbigniew Owsiak wygłosił swoisty manifest, używając przy tym wulgarnych słów wobec polityków. Do sądu wpłynął wniosek o ukaranie celebryty. Owsiakowi grozi kara ograniczenia wolności, grzywna w wysokości 1,5 tys. zł lub nagana.

Jerzy Owsiak
Fot Fotomag/Gazeta Polska

Do Sądu Rejonowego w Słubicach w środę 18 grudnia, wpłynął wniosek o ukaranie Jurka Owsiaka. Złożyła go Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wlkp. Chodzi o ukaranie prezesa WOŚP za przekleństwa, których używał podczas Pol'and'Rock Festiwalu 2019 - podał portal gazetalubuska.pl

Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gorzowie Lidia Wieliczuk poinformowała, że "został już wylosowany sędzia, który będzie się zajmował tą sprawą".

- To sędzia podejmie decyzję, czy wyrok zapadnie w trybie nakazowym na posiedzeniu niejawnym, czy podczas rozprawy - powiedziała sędzia Lidia Wieliczuk.

Sprawa dotyczy wypowiedzi Owsiaka na zakończenie 25. Pol'and'Rock Festival, podczas której szef WOŚP w wulgarnych słowach komentował sytuację polityczną w Polsce. 

"Wracamy do rzeczywistości. A ta rzeczywistość rozszarpuje, nie dba, nie ma śmiałości, jest bolesna. To może coś k...a zmienimy? Po raz drugi to powiem. I od...rdolcie się w sądach, bo to jest utwór muzyczny. Żeby nie rządziło, kłamstwo, pogarda i szczucie Polaków jednych na drugich, to może ku...a coś zmienimy? Bądźcie moimi obrońcami w sądzie w Słubicach"

– mówił Owsiak, nawiązując do wcześniejszego karania go za używanie wulgaryzmów.

Szef WOŚP-u dodał, że jest gotów ponieść męczeńską śmierć, w obronie wyznawanych przez niego wartości. - Możecie mnie zabić na tej barykadzie. Możecie mi strzelić w łeb, ale nie cofnę się, bo Polska się stacza - mówił ze sceny.

"Możecie mnie zarąbać, ale nie zamknięcie mi mordy! To wy trwonicie moje pieniądze. Zabieracie Westerplatte. K...a, po co?! Od...dolcie się od Westerplatte! Wsadzicie mnie za to do pierdla? To znajdę tam kumpli i rozsadzimy to od środka" 

– groził Jerzy Owsiak i wezwał do tworzenia społeczeństwa obywatelskiego, a także uczestnictwa w nadchodzących wyborach, by "zmienić rzeczywistość".

Owsiak w swoim politycznym manifeście wskazał również na konieczność zmian polskiej polityki zagranicznej, bo - jak twierdził - "świat się z nas śmieje".

"Szukajmy przyjaciół obok nas, u Rosjan, Czechów, Słowaków, Węgrów, Niemców. A nie za Oceanem. Ocean nas nie wyżywi, nie pomoże nam. Sorry, jeśli kogoś uraziłem. Ale się k...a wylewa z człowieka" 

- apelował Owsiak.

 

Źródło: niezalezna.pl, gazetalubuska.pl

#Pol'and'Rock Festival #Jerzy Owsiak

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo